فروش بلیت قطار در ایستگاه فیروزان همدان پیام
 
 
سه شنبه - 28 خرداد 1398 - شماره 3498
 
امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

Today : Tue, June 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84384 تاریخ انتشار:  1397-03-08 - 05:45 تعداد بازدید:  527
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرماندار نهاوند براي تابستان وعده داد
فروش بلیت قطار در ایستگاه فیروزان

مادستان

 نهاوند - معصومه کمالوند- خبرنگار همدان پیام: ایستگاه راه آهن فیروزان از جمله ایستگاه‌هایی است که در پروژه شبکه ریلی کشور و مسیر راه آهن غرب کشور تعریف و در سال‌های گذشته براساس کارهای مطالعاتی اجرا شده است.
این ایستگاه با وجود فعال بودن آن در یک کیلومتری فیروزان، اما برای مردم منطقه قابل استفاده نبود و بیشتر به ایستگاه سر راهی می‌ماند که با نام فیروزان رسمیتی ندارد.
این ایستگاه از مسیر اراک به ملایر و از نهاوند تا کرمانشاه ریل‌گذاری شده است که ایستگاه‌های ملایر و فیروزان را شامل می‌شود.
اردیبهشت ماه سال گذشته ایستگاه راه‌آهن فیروزان-کرمانشاه در یک کیلومتری فیروزان و در اراضی روستای دهنو عبدالملکی افتتاح و فعالیت آن شروع شده است و از طرفی هم ایستگاه کرمانشاه نوروز (97) با حضور رئیس جمهور افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت، اما این ایستگاه هنوز در لیست رزرو یا خرید و فروش بلیت در شبکه ریلی کشور ثبت نشده است.
به طوری که مسافران این قطار در نهاوند برای تهیه بلیت از سامانه، باید بلیت با مبدا یا مقصد کرمانشاه را خریداری کنند اما نمی‌توانند از ایستگاه فیروزان بلیت تهیه کنند با وجود اینکه این ایستگاه از مجهزترین ایستگاههای راه آهن کشور و به شبکه ریلی کشور هم متصل است.
 قطار در این ایستگاه در ساعات 30/11 صبح در روزهای مشخص از ریل کرمانشاه ، فیروزان ملایر و اراک به تهران و مشهد و بالعکس در حال حرکت است.
 نبود اعتبارات کار را طولانی‌تر کرد
فرماندار نهاوند در بازدید از روند اجرای پروژه ایستگاه راه‌آهن فیروزان گفت: کمبود و تخصیص نیافتن اعتبارات پروژه ایستگاه راه‌آهن فیروزان سبب شده  که این پروژه به موقع تکمیل نشود و روند اجرایی این پروژه به طول بینجامد.
مراد ناصری با بیان اینکه در حال حاضر نمازخانه، سرویس بهداشتی این ایستگاه تکمیل نشده است، تصریح کرد؛ پیمانکار این پروژه در حال تکمیل کار در این ایستگاه است و وعده داده است تا ۴۵ روز آینده این پروژه‌های نیمه‌کاره را به طور کامل تکمیل و به راه‌آهن غرب کشور تحویل ‌دهد.
 سیستم اتومات کنترل ایستگاه تا ۴۵ روز آینده
ناصری گفت: سیستم کنترل این ایستگاه باید به صورت خودکار باشد که در حال حاضر این کنترل توسط شخص صورت می‌گیرد و پیمانکار پروژه در حال انجام کار در این بخش است و قول داده است که تا ۴۵ روز آینده سیستم کنترل این ایستگاه راه‌آهن نیز به صورت خودکار و اتوماتیک درآید.
 فیروزان تابستان در لیست رزرو
مراد ناصری افزود: این ایستگاه به بهره‌برداری رسیده است ولی بلیت رفت و برگشت توسط راه‌آهن کرمانشاه صادر می‌شود که تا اوایل تابستان این ایستگاه به سایت صدور بلیت راه‌ ملحق می‌شود و مسافران می‌توانند با مراجعه به سایت، نسبت به رزرو بلیت از مبدا یا مقصد خود اقدام نمایند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com