معترضان: ترامپ تو اخراجی! همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 16 بهمن 1401

Today : Sun, February 5, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  113165 تاریخ انتشار:  1399-08-18 - 11:54 تعداد بازدید:  242
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معترضان: ترامپ تو اخراجی!

بین الملل


 چندین روز پیش از آغاز انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا تاکنون، حواشی گوناگونی درباره این اتفاق درحال وقوع بوده است. روزگذشته و 4 روز پس از پایان این انتخابات در ایالات متحده نیز همانند روزهای اخیر با حواشی روبه‌رو بود که در زیر به برخی از آن می‌پردازیم:
 تیم بایدن درحال تعیین پست‌های کلیدی کاخ سفید
یکی از خبرگزاری‌های آمریکایی در گزارشی با اشاره به پیشتازی جو بایدن از دونالد ترامپ در ایالت‌های کلیدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، از افزایش گفت‌وگوهای تیم مشاور این نامزد حزب دموکرات برای تعیین پست‌های کلیدی کاخ سفید خبر داد.
به گزارش ایرنا و به نقل از نیویورک تایمز، با پیشتازی بایدن در چندین ایالت مهم، مشاوران و متحدان وی به‌سرعت درحال تعیین پست‌های مهم در کاخ سفید به‌ویژه مشاوران تیم مقابله با کرونا هستند. گفته می‌شود مشاوران بایدن برنامه انتقال را روز جمعه تسریع کردند؛ زیرا نتایج انتخابات نشان داد که وی در ایالت‌های حساس و کلیدی از ترامپ پیشی گرفته؛ امری که می‌تواند وی را پیروز انتخابات کند.
در شهر ویلمینگتون ایالت کارولینای شمالی و واشنگتن، مشاوران و متحدان بایدن گفت‌وگوهای خود را درباره اینکه چه کسی پست‌های مهم را برعهده گیرد، افزایش داده‌اند. این درحالی است که بایدن تاکنون بر شمارش تک‌تک آرا تأکید کرده و حتی در سخنرانی شب گذشته خود از اعلام پیروزی خودداری کرد.
گفته می‌شود بایدن که از روز نخست بر اتحاد و یکپارچگی تأکید داشت، علاقه‌مند به گرفتن ژستی دوحزبی است و قصد دارد با اینکار از افزایش تفرقه و چندقطبی شدن فضا که به‌ویژه در پی انتخابات شدت گرفته، جلوگیری کند. به گفته بیش از ۱۲ نفر از افراد نزدیک به بایدن که نخواستند نامشان فاش شود، این نامزد دموکرات در تلاش برای تعیین کارمندان احتمالی خود در کاخ سفید است، اما انتظار می‌رود پست‌های کابینه را تا روز عید شکرگزاری (۶ آذرماه) اعلام نکند.
درحالی‌که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا با شیب صعودی درحال افزایش است، دستیاران بایدن درحال برنامه‌ریزی برای تعیین پست‌های کلیدی برای تیم مقابله با کرونای کاخ سفید هستند. آنها یک گروه متشکل از نزدیک به ۱۲ متخصص سیاست و بهداشت را برای بررسی روند تولید و تحویل واکسن، بهبود داده‌های بهداشتی و سایر موارد گردآوری کرده‌اند.
تیم بایدن همچنین درحال بررسی این موضوع هستند که چه نوع اقدامات اقتصادی می‌توان بلافاصله انجام داد، از جمله بازگرداندن برخی دستورات اجرایی ترامپ که درواقع نوعی سنت برای رؤسای جمهوری است که بلافاصله پس از روی کارآمدن در پیش می‌گیرند.
از سوی دیگر گفته می‌شود، اگرچه بایدن و دموکرات‌ها به‌شدت برای تحت کنترل گرفتن مجلس سنا که انتخابات آن نیز همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد، فشار آوردند، اما این حزب نتوانست اکثریت کرسی‌های این مجلس را به‌دست آورد؛ بنابراین اکنون جمهوریخواهان سنا احتمالا قدرت لازم را برای وتوی انتصاب مقامات ارشد دولت بایدن در اختیار دارند.
اما حتی پیش از آنکه مشخص شود که دموکرات‌ها اکثریت مشخصی را در مجلس سنا به دست نخواهند آورد، مشاوران بایدن آغاز به آماده شدن برای به‌کار گرفتن نیروهای پیشکسوت «باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین آمریکا کرده‌اند. درصورت پیروزی بایدن، انتظار می‌رود تیم وی تمرکز ابتدایی خود را بر روی پر کردن پست‌های ارشد کاخ سفید، از جمله رئیس ستاد که قدرتمندترین سمت در میان کارکنان این نهاد است به‌کار گیرد.
 دادستان کل پنسیلوانیا: ادعای حقوقی ترامپ درباره تقلب کذب است
دادستان کل ایالت پنسیلوانیا در مصاحبه‌ای ادعای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا درباره غیر‌قانونی بودن و تقلب در آرای شمارش شده در این ایالت را رد کرد.
به گزارش فارس، جاش شاپیرو گفته است که مطمئن است که شکایت ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا تأثیری بر روند شمارش رأی‌ها در این ایالت نمی‌گذارد.
وی در این مصاحبه گفت: «ادعاهای حقوقی ترامپ که تعداد زیادی از آرا را با عناوین غیر‌قانونی و متقلبانه به چالش کشیده، کذب است و متناسب با الگوی رفتاری این رئیس‌جمهور است.»
شاپیرو در ادامه افزود: «ابتدا او ادعایی مطرح یا توئیتی تو‌هین‌آمیز منتشر می‌کند، سپس حامیانش به آن [ادعا] دامن می‌زنند. گاهی اوقات یک پرونده قضایی تشکیل می‌شود و هر دفعه رد می‌شود، زیرا رئیس‌جمهور (ترامپ) شواهد و مدرکی برای پشتیبانی از دروغ‌ها درباره آنچه در پنسیلوانیا رخ می‌دهد را ندارد.»
 تجمع اعتراضی مقابل کاخ سفید
مخالفان رئیس جمهور آمریکا با تجمع در مقابل کاخ سفید پلاکاردهایی با شعار «تو اخراجی» و «بازنده» را بر روی فنس‌های این ساختمان نصب کردند.
به نوشته روزنامه «دیلی میل»، مخالفان دونالد ترامپ فنس‌های امنیتی موقتی را که از بیم نزدیک شدن آنها به کاخ سفید نصب شده‌اند، با پلاکاردهایی با متن «بازنده» و «ترامپ تو اخراجی»، «همه آرا را بشمارید» و «رئیس جمهور جعلی» پوشاندند.
همچنین این معترضان چند مترسک بر روی فنس‌ها نصب کردند که روی لباس آنها عبارت «زندگی سیاه‌پوستان اهمیت دارد» نقش بسته است.
در بخش‌های دیگری از این فنس‌ها تصاویر قربانیان نژادپرستی و خشونت پلیس علیه سیاه‌پوستان نصب شده است و در کنار آن پلاکاردی با متن «کشتن ما را متوقف کنید» قرار داده شده است.
بر روی پلاکاردی دیگر نوشته شده: «محور شرارت: مرد برتر پنداری، سفید برتر پنداری، ثروت برتر پنداری».


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com