1398-10-221398-11-02bool(false) 1398-10-221398-11-02bool(false) تعطیلی مجتمع فرهنگی و هنری ابن سینای همدان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 2 بهمن 1398 - شماره 3675
 
امروز : چهارشنبه ، 2 بهمن 1398

Today : Wed, January 22, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


پیشنهاد ما برای داوطلبان انتخابات
بزرگترین مجتمع چاپ و بسته بندی در غرب کشور
logo-samandehi
 
کد مطلب:  97347 تاریخ انتشار:  1398-05-16 - 13:15 تعداد بازدید:  248
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آتش‌نشانی می‌گوید ایمن نیست
تعطیلی مجتمع فرهنگی و هنری ابن سینای همدان

فرهنگی در کنسرت‌های پاپ درآمدی که ارشاد از حق سالن کسب می‌کند، برای حمایت از موسیقی سنتی و کلاسیک گروه‌های همدانی به انجمن موسیقی تزریق می‌شود. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با عنوان این مطلب  گفت: وقتی کنسرت و خواننده‌ای برای چندمین بار در همدان می‌خواند، برای دفعات بعد باید قیمت بلیت به حدود 50 درصد کاهش یابد تا سایر علاقمندان نیز بتوانند استفاده کنند.
به گزارش فارس احسانی با بیان اینکه باید به سمتی برویم که تولید یک اثر هنری در همدان، پیام خاص خود را نیز داشته باشد افزود: باید با برنامه پیش رویم و ضوابط و چارچوبی باشد که هم هنر فاخر اجرایی شود و هم سخت‌گیری و شانتاژ اتفاق نیفتد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تاکید بر اینکه اصل اجرای موسیقی وظیفه ذاتی ارشاد است گفت: با توجه به اینکه موسیقی پاپ جوان‌پسند است، ذائقه موسیقی به این سمت رفته و باید اجرایی شود و کسی در استان مخالف برگزاری کنسرت نبوده و نیست و تنها شیوه برگزاری مهم است.
وی بر ایجاد تعادل در اجرای کنسرت موسیقی پاپ و سنتی تاکید کرد و گفت: کنسرت را نباید ارشاد برگزار کند بلکه باید این امر به انجمن موسیقی و آموزشگاه‌های آزاد واگذار شود و ارشاد تنها حمایت، نظارت و سیاست‌گذاری داشته باشد.
احسانی با بیان اینکه درگیر کردن اداره ارشاد 9 شهرستان با کنسرت تخریب جایگاه ارشاد است افزود: طی سال‌های اخیر با درگیری تنها در بخش موسیقی از هنرهای تجسمی، کاریکاتور، انجمن سینمای جوان، خوشنویسی و انجمن نمایش دور بودیم.
وی بر ضابطه‌مند شدن کنسرت تاکید کرد و گفت: در یک کنسرت یک خواننده 6 سانس با بلیت 150 هزار تومانی دارد که تنها عده‌ای از آن بهره‌مند می‌شوند در حالی که جوانان دیگری نیز تمایل به استفاده دارند که می‌توان دو سانس آخر را با کاهش نرخ در اختیار سایر جوانان قرار داد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان اضافه کرد: برنامه ما این است که هر ماه دو کنسرت سنتی و دو کنسرت پاپ در مرکز استان و در شهرستان‌ها هر دو ماه یک کنسرت پاپ و دو کنسرت سنتی برگزار شود.احسانی یادآور شد: در کنسرت‌های پاپ درآمدی که ارشاد از حق سالن کسب می‌کند، برای حمایت از موسیقی سنتی و کلاسیک گروه‌های همدانی به انجمن موسیقی تزریق می‌شود.
وی اضافه کرد: هفته گذشته نیز گروه موسیقی «آیین» که حمایت مالی نیز شد، در مالزی پنج روز به نمایندگی از کشورمان اجرا داشت که به دنبال این هستیم در کشورهای تاجیکستان و کشورهای آسیای میانه نیز اجرا داشته باشند.
احسانی در خصوص بسته شدن سالن مجتمع فرهنگی و هنری ابن سینا نیز گفت: طبق اعلام آتش‌نشانی مبنی بر اینکه این سالن استاندارد لازم را ندارد، فعلا این مجموعه بسته است اما به زودی با رفع مشکل بازگشایی شده و کنسرت‌ها از سر گرفته می‌شود.گفتنی است پیگیری اجرای گروه آئین به بهانه نبود استانداردهای سالن ابن سینا در همدان انجام نمی شود 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com