افزایش آتش‌سوزی‌ مراتع در همدان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 18 تير 1399 - شماره 3796
 
امروز : پنجشنبه ، 19 تير 1399

Today : Wed, July 8, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109523 تاریخ انتشار:  1399-04-02 - 09:35 تعداد بازدید:  92
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

افزایش آتش‌سوزی‌ مراتع در همدان

حوادث رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان با بیان اینکه آتش‌سوزی مراتع و پوشش گیاهی در همدان به موضوعی مهم و جدی تبدیل شده است گفت: هر سال با گرم شدن هوا و نزدیک شدن به فصل تابستان، وقوع آتش‌سوزی در مراتع و پوشش‌های گیاهی در نقاط مختلف شهر و حریم آن قابل توجه و رو به گسترش است.
به گزارش فارس، محمدرضا بیاناتی در جمع خبرنگاران با اشاره به انجام ۳ هزار و ۵۴۶ عملیات خاموش کردن آتش و امداد و نجات توسط آتش‌نشانان همدان در سال گذشته اظهار کرد: هزار و ۹۴۵ عملیات مربوط به خاموش کردن آتش بوده است.
وی با بیان اینکه از این تعداد عملیات ۸۹۵ مورد پوشش گیاهی و مراتع، ۱۳۹ مورد باغات و فضای سبز و ۲۶ مورد زمین‌های زراعی بوده است، گفت: ۵۵ درصد عملیات‌ها مربوط به پوشش گیاهی و مراتع، باغات و فضای سبز بوده است.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان با اشاره به اینکه هر سال با گرم شدن هوا و نزدیک شدن به فصل تابستان، وقوع آتش‌سوزی در مراتع و پوشش‌های گیاهی در نقاط مختلف شهر و حریم آن رو به گسترش است، تأکید کرد: آتش‌سوزی مراتع و پوشش گیاهی در همدان به موضوعی مهم و جدی تبدیل شده است.
وی افزود: با گرم شدن هوا و خشک شدن این مناطق احتمال وقوع آتش‌سوزی در این قسمت‌ها بیشتر می‌شود که بخشی از این موضوع به‌دلیل بی‌احتیاطی شهروندان است؛ بنابراین باید به‌منظور نگهداری این مناطق آگاهی‌بخشی و فرهنگسازی بیشتری صورت گیرد.
بیاناتی اظهار کرد: این سازمان در سال‌های اخیر به‌منظور پیشگیری و کاهش آمار حوادث در این مناطق و مراتع در اختیار دستگاه‌ها، مکاتباتی با سازمان‌ها و ادارات مرتبط انجام داده تا پیش از آغاز فصل گرما اقدامات پیشگیرانه اعم از چینش یا مهار کردن اصولی علفزارها را مدنظر داشته باشند.
وی با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی آمادگی خود را برای ارائه آموزش و مشاوره به نهادها و ادارات اعلام کرده است، گفت: هنوز به اوج گرما وارد نشده‌ایم اما با شدت گرفتن گرما آمار حوادث در پوشش‌های گیاهی، مراتع، باغات و فضای سبز افزایش می‌یابد؛ بنابراین باید مراقب عدم وقوع این اتفاق و پیشگیری در این زمینه باشیم.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان از شهروندان درخواست کرد از برپا کردن آتش در تفرجگاه‌ها و باغات پرهیز کرده و درصورت بر افروختن آتش در این اماکن از خاموش شدن قطعی آتش مطمئن شوند.
وی از باغداران و کشاورزان خواست نسبت به از بین بردن اصولی پوشش گیاهی و هرس آنها اقدام کنند تا شاهد کاهش آتش‌سوزی در این مناطق باشیم.
بیاناتی با بیان اینکه امسال آتش‌نشانان همدان ۶۶۹ مورد عملیات خاموش کردن آتش و امداد و نجات انجام دادند، افزود: ۳۶۳ مورد مربوط به مهار آتش در مراکز و اماکن مختلف بوده است.
وی در پایان سخنانش اظهار کرد: در این مدت خاموش کردن آتش در پوشش گیاهی و مراتع، باغات و فضای سبز با ۱۸۳ مورد معادل ۵۰ درصد عملیات را شامل شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com