1402-08-291402-09-09bool(false) 1402-08-291402-09-09bool(false) نیمه‌شب خونین در دل شهر همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 9 آذر 1402

Today : Thu, November 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124327 تاریخ انتشار:  1401-03-31 - 09:42 تعداد بازدید:  4323
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نزاع دسته جمعی روستای خاکو 3 مجروح بر جا گذاشت
نیمه‌شب خونین در دل شهر

حوادث

 چند نفر در یک میوه‌فروشی اقدام به ضرب و شتم با چاقو به نیت کشته شدن صاحبان آن کرده‌اند.

این تنها خبری است که از ماجرای درگیری در میوه‌فروشی سه‌راهی نایب توسط یکی از مخاطبان روزنامه به دست ما می‌رسد با شماره‌ای که در این چند روز هر بار تماس گرفته‌ایم جز صدای بوق‌های ممتد و بی‌جواب تلفن پاسخی نگرفته‌ایم، بالاخره پس از پیگیری‌های چندروزه صدای بی‌جانی از پشت تلفن بوق‌های بی‌جواب را قطع می‌کند و می‌گوید: به دلیل شرایط روحی و فشار روانی بالا شرایط گفت‌وگو را ندارم برای همین تماس ما را موکول به چند ساعت دیگر می‌کند با تماس مجدد خبرنگار ما این بار شروع به صحبت می‌کند و شرح آنچه در تاریکی شب او و برادرانش را غرق خون کرد را می‌دهد.
بااین‌حال هنوز پرونده شکایت این خانواده از ضاربانی که به‌قصد کشتن، 3 برادر خانواده را مجروح کرده اند با ابهامات و سؤالات زیادی همراه است.
از طرفی پیگیری‌ها، قاضی کشیک دستور جلب در روز جمعه را صادر کرده است .

 آنچه سه‌راهی نایب را خونین کرد
در سه‌راهی نایب، نزاعی داد که منجر به آسیب جدی جسمی به چند برادر شد این اتفاق بنابر گفته شاهدان عینی ماجرا، ریشه در اختلافی قبلی دارد.

یکی از این شاهدان به خبرنگار ما می گوید: ظهر همان روز یکی از برادران ضارب که در نزدیکی محله برادران مصدوم (سه برادری که با چاقو مورد ضرب و شتم واقع‌شده‌اند) ساخت‌وساز می‌کند، زمانی که ضایعات ساختمانی خود را در محله رها می‌کند باعث می‌شود تا با اعتراض همسایه مواجه شود و مادر خانواده از او بخواهد تا ضایعات ساختمانی و آشغال‌ها را به بیرون از محوطه محله و خارج از شهر ببرد.
این اعتراض به مشاجره و درگیری می انجامد با این‌حال وقتی همسایگان با 110 تماس می‌گیرند و فرزندانش پس از خبر دار شدن از این ماجرا، چون از شرارت فرد موردنظر باخبر بودند از اعتراض و شکایت به 110 خود داری می‌کنند و بحث پایان می‌یابد اما گویا این فرد از اتفاق رخ‌داده کینه برمی‌دارد و شب با تعدادی از افراد که گفته می شود از دوست و فامیل های وی هستند به مغازه برادران محمدی وارد و درصدد انتقام برمی‌آیند.

 اما شب حادثه چه شد؟
رحیم، رحمان، رضا 3 برادری هستند که در سه‌راهی نایب مغازه میوه‌فروشی دارند و به گفته اهالی محله بیش از 15 سال است که آنجا کاسبی می‌کنند، آن‌طور که رحیم می‌گوید: پنج‌شنبه‌شب بین ساعت 21 و 22 فردی که عامل درگیری ظهر با مادرش بود به‌قصد خرید میوه وارد مغازه می‌شود و از او می‌خواهد که چند دقیقه بیرون باهم صحبت کنند برای همین رحیم را به بیرون از مغازه دعوت می‌کند و سعی می‌کند در مسیر خارج از دید دوربین‌ها قرار بگیرد.
او می‌گوید: پس ازاینکه از مغازه بیرون رفتم، طبق آشنایی که باهم داشتیم مشغول حرف زدن بودیم که به من حمله کردند تا خواستم از خودم دفاع کنم یکسری از افراد که بالای 20 نفر بودند با خودرو سفیدرنگی که پلاکش را برداشته بودند به سمت من با چوب و قمه و چاقو حمله کردند این زمان بود که برادرانم هم متوجه شدند و برای کمک به من از مغازه بیرون آمدند.

 ضربات عمقی چاقو ریه و شش‌هایمان را نابود کرده است
او ادامه می‌دهد: رحمان برادر کوچک‌تر من 39 ساله است و رضا هم 32 ساله هر دو با ضربات چاقویی که به آنها زده شد همراه من در بیمارستان بستری هستند.
رحیم می‌افزاید: افرادی که به ما حمله کردند سعی در کشتن ما داشتند چراکه ضربات عمیق چاقو به ما زدند، 5 ضربه از ناحیه پشت و کمر به من، 3 ضربه به رحمان که دو تا از پشت و یکی از کنار قلبش بوده و رضا را هم دوتا از پشت و یکی از بالای ابرویش چاقو زده‌اند.

 افرادی که به رحمان، رحیم و رضا حمله کردند سابقه آدم‌ربایی دارند
برخی از شاهدان عینی این ماجرا نیز به همدان پیام می گویند که در بین افرادی که به این برادران حمله کرده چهار نفر اصلی وجود دارد که آغازکننده این نزاع هستند و وقتی‌که اهالی محله اقدام به جدا کردن آنان می‌کنند با اسپری فلفل و چماق به مردم حمله کرده و باعث شده‌اند که تعدادی از اهالی نیز آسیب ببینند.
به گفته شاهدان، این افراد که سابقه شرارت و آدم‌ربایی دارند و برای مردم محله شناخته‌شده توسط پلیس آگاهی شناسایی‌شده‌اند اما در حال حاضر متواری هستند و پیگیری‌های پلیس ادامه دارد.

 دادستان چه می‌گوید؟
در همین راستا با پیگیری خبرنگار ما از اهالی محله و خانواده محمدی مشخص‌شده که در ادامه این اتفاق اهالی اقدام به اطلاع‌رسانی و نگارش نامه به دادستانی همدان برای پیگیری موضوع و بررسی هرچه دقیق‌تر پرونده کرده‌اند بر همین اساس حسن خانجانی دادستان همدان در پاسخ به همدان پیام در خصوص این اتفاق اظهارنظر و ارائه اطلاعات بیشتر در خصوص این پرونده را موکول به بررسی و جمع‌آوری اطلاعات بیشتر در آینده کرد.

 پرونده شکایت در کلانتری 15 تشکیل‌شده است
عباس، برادر بزرگتر رحمان، رحیم و رضا است و سالهاست که در جاده‌های مختلف رفت‌وآمد دارد و راننده کامیون است، روز حادثه هم به همین دلیل همدان نبوده و زمانی که به او اطلاع می‌دهند بلافاصله پس از رسیدن به همدان، پیگیر موضوع می‌شود او می‌گوید: بااینکه در روز حادثه در همدان نبودم اما پس ازاینکه در جریان ماجرا قرار گرفتم بلافاصله اقدامات قانونی را برای تشکیل پرونده و رسیدگی به آن انجام دادم و با کمک نیروی انتظامی پرونده شکایت در کلانتری 15 را تشکیل دادیم وبااینکه قاضی کشیک فردای همان روز یعنی روز جمعه حکم جلب متهمان را صادر کرده و بااینکه محل سکونت متهمان هم شناسایی‌شده اما متأسفانه متواری شده و در محل سکونت خود نیستند.
او ادامه می‌دهد: از مسئولان درخواست رسیدگی هرچه سریع‌تر به این ماجرا راداریم چراکه نه‌تنها جان و امنیت خانواده ما را به خطر انداخته اند بلکه هرلحظه ممکن است در نقطه دیگری از شهر شرارت و نزاع ایجاد کنند.

 پرونده در دست بررسی است
در همین خصوص هادی نجفی فرمانده انتظامی شهرستان همدان به خبرنگار ما گفت: این درگیری که منجر به ضرب و شتم و جراحت عمیق با چاقو شده است در دست پیگیری است و تا تکمیل شدن نهایی پرونده باید صبر کرد.

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com