دستگیری عامل اغفال، اخاذی و انتشار تصاویر خصوصی در ملایر همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124282 تاریخ انتشار:  1401-03-28 - 09:31 تعداد بازدید:  203
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دستگیری عامل اغفال، اخاذی و انتشار تصاویر خصوصی در ملایر

حوادث


 روزی که زن بدون هیچ نگرانی و استرسی مثل هر روز صفحه تلفن همراهش را چک می کرد شاد حتی گمان هم نمی کرد فردی که رویای ازدواج با او را داشت حالا با عکس هایی که از او دارد بخواهد برای زندگی اش دردسرساز شود.
اما حقیقت چیز دیگری بود مردی که با هزار امید دل به ازدواجش باخته بود حالا او را تهدید کرده که باید پول زیادی را به او بدهد تا عکس هایش را منتشر نکند وقتی درخواست اخاذی اش بی جواب می ماند تهدیدش را عملی می کند و تصویر زن را در صفحات مجازی پخش می کند.
حالا او مانده است و کلی فشار روانی که چه باید کند تنها راه حل را در مراجعه با پلیس می بیند برای همین شکایتی را تنظیم می کند و در پی آن مدعی می شود که مردی که به قصد ازدواج وارد زندگی اش شده است قصد اخاذی داشته و وقتی به خواسته اش نرسیده تصاویر خصوصی او را در فضای مجاز منتشر کرده است.
زن دباره نحو.ه آشنای اش با این شیاد به پلیس گفته است کهدر یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی با فردی غریبه که خود را ورزشکار و ثروتمند معرفی کرده بود، آشنا شده و پس از مدتی با وعده کار و ازدواج به او اعتماد کرده و عکس های خصوصی اش را برایش ارسال کرده و وقتی به خواسته ‌اش مبنی بر انتقال وجه به حسابش پاسخ منفی داده، عکس‌هایش را در فضای مجازی منتشر کرده و مبلغی هم به عنوان حق السکوت دریافت کرده است بعد از این ماجرا و با ورود پلیس فتا در نهایت بعد از بررسی های صورت گرفته  شیادی که اقدام به اخاذی از زنان می کرد دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده است. فرمانده انتظامی ملایر در این خصوص گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر انتشار فیلم و تصاویر خصوصی و اخاذی از وی در صفحات اینستاگرامی، موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. احمد ساکی افزود: با اقدامات فنی و شیوه و شگردهای خاص پلیسی، فرد خاطی در یکی از استان های شمالی کشور مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و با توقیف ابزارهای دخیل در ارتکاب جرم، متهم به پلیس فتا انتقال داده شد.
وی در رابطه با نحوه فریب شاکی، تصریح کرد: متهم از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با شاکی پرونده آشنا شده و پس از جلب اعتماد با ترفند استفاده از تصویر شخص دیگر و معرفی خود به عنوان فردی متمول و ورزشکار و با وعده کار با مزایای بالا و ازدواج، پس از دریافت تصاویر خصوصی و با انتشار آن، اقدام به اخاذی کرده است که توسط پلیس فتا دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد. فرمانده انتظامی ملایر به شهروندان توصیه کرد: در فضای مجازی تحت هیچ عنوان، به افرادی که با وعده‌ وعیدهای مختلف، قصد برقراری ارتباطات اجتماعی با آن‌ها را دارند، اعتماد نکرده و اطلاعات و تصاویر شخصی خود را برای آن‌ها ارسال نکنند و در صورت برخورد با موارد مشکوک، موضوع را از طریق شماره 096380 یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  به مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.
ساکی تصریح کرد: این پرونده همچنان در پلیس فتای شهرستان در دست بررسی است و دیگر شاکیان احتمالی برای پیگیری می توانند به پلیس فتای شهرستان مراجعه کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com