کنسلی 6 پرواز کمتر از 2 ماه همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

Today : Mon, February 6, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  123223 تاریخ انتشار:  1401-01-28 - 09:15 تعداد بازدید:  217
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پرواز مشهد از فرودگاه همدان پرید
کنسلی 6 پرواز کمتر از 2 ماه

نویسنده : مریم مقدم 

گردشگری


 اسفندماه 1400 پس از دوسال سکوت اجباری که آسمان پروازی استان را گرفته بود بار دیگر پروازها در فرودگاه همدان برگزار شد .
بازگشت  پروازها به فرودگاه همدان اینبار به صورت سیستمی بود ،  سنوات گذشته پرواز‌های این فرودگاه به صورت چارتر انجام میشد و حالا قرار بود  پرواز‌ها به صورت سیستمی برقرار شود و این یک گزینه حائز اهمیت و مثبت در برقراری دوباره پروازها از مبدا همدان به حساب می آمد .   
و اینگونه شد که از۱۷ اسفند ماه سال جاری فرودگاه همدان با پرواز همدان – مشهد (هواپیمایی آتا) و پرواز کیش با ( کیش ایر) پرواز‌های خود را از سر گرفت.
درحالی‌که گفته می‌شد رونق گردشگری استان در گرو افزایش پروازها و راه‌اندازی پروازهای داخلی و خارجی است و برقراری و افزایش پروازها یکی از مواردی است که می‌تواند استان را در رسیدن به توسعه اقتصادی و گردشگری یاری کند اما باز هم کنسلی پروازها در تاریخ فرودگاه همدان نقش آفرینی کرد .
کنسل‌شدن پروازها بار دیگر بی‌اعتمادی مسافران و فروشندگان تورهای پروازی را نسبت به فرودگاه همدان مضاعف کرد. همدانی که تنها با یک پرواز آسمان خاموشش فعال می‌شود و در صورت کنسل‌شدن نشست و برخاست هواپیما امکان انتخاب پرواز جایگزین در آن نیست اوضاعی بهتر از این را نخواهد داشت.
فرودگاه یکی از زیرساخت‌های اقتصادی و گردشگری هر شهری به شمار می‌رود و سالانه از این زیرساخت شهری می‌توان عواید مثبتی را نصیب منطقه کرد؛ فرودگاه همدان که هیچگاه رنگ رونق را به خود ندیده است، این روزها باز هم با کنسلی پروازها سرتیتر رسانه ها شده است .
لازم به ذکر است ‘فرودگاه همدان فرودگاهی بین‌المللی است که در ۵ کیلومتری شمال شهر همدان قرار دارد. این فرودگاه با قدمتی بالغ بر هشتاد سال از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های ایران به‌شمار می‌آید و به عنوان مرز هوایی غرب ایران و با ۲۶۰ هکتار بزرگترین فرودگاه غرب شناخته می‌شود. برج مراقبت این فرودگاه بلندترین برج مراقبت در بین فرودگاه‌های ایران است. این فرودگاه مجهز به سیستم‌های کمک ناوبری VOR/DME و NDB است اما این فرودگاه همیشه با حواشی تعطیلی پروازها دست و پنجه نرم کرده است .
سال‌هاست در رسانه از سوی کارشناسان عنوان کرده‌ایم تأسیس یک آشیانه موجب افزایش پروازها، و رونق یافتن فرودگاه و ایجاد اشتغال می‌شود، و سال‌هاست مسئولان امر می‌گویند موضوع احداث آشیانه از طرف وزارتخانه درحال بررسی و پیگیری است.
فرودگاه همدان که در سطح بین‌الملل با کد شناسایی OIHH تعیین‌ شده توسط سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری شناخته می‌شود و با توجه به جایگاه منحصربه‌فرد خود یکی از مهمترین فرودگاه‌های غرب کشور به‌شمار می‌رود.
این فرودگاه یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های ایران با قدمتی حدود 8 دهه است تا جایی که در سال ۱۳۴۵ شمسی پروژه ساخت فرودگاه جدید که در فاصله 8کیلومتری ضلع شمال‌شرقی شهر همدان در کنار جاده اصلی تهران و به مساحت حدود ۲۵۰هکتار و در حوالی فرودگاه قدیم واقع‌شده بود، مورد مطالعه قرار گرفت و در سال ۱۳۴۹ساخت این فرودگاه آغاز شد و پروژه در سال ۱۳۵۱ به اتمام و به بهره‌برداری رسید و اکنون پس از 50 سال فرودگاه همدان همچنان در رخوت و نبود پرواز با آسمان بی‌پروازش روزگار سر می‌کند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com