1401-09-051401-09-15bool(false) کنکور گردشگری لغو نمی‌شود همدان پیام
 
 
سه شنبه - 15 آذر 1401 - شماره 4475
 
امروز : سه شنبه ، 15 آذر 1401

Today : Tue, December 6, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110963 تاریخ انتشار:  1399-05-20 - 07:00 تعداد بازدید:  178
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کنکور گردشگری لغو نمی‌شود

گردشگری


 آزمون گردشگری با وجود نگرانی شرکت‌کنندگان در شرایط حساس کرونا، طبق اعلام مدیرکل آموزش و مطالعات گردشگری در موعد مقرر برگزار می‌شود. این آزمون قرار است جمعه این هفته، ۲۴ مردادماه با حضور بیش از ۶ هزار داوطلب برگزار شود.
آزمون جامعِ هماهنگ (سراسری) دوره کوتاه مدت گردشگری قرار بود ۱۶ اسفندماه سال گذشته برگزار شود که با شیوع ویروس کرونا، زمان آن به تعویق افتاد. مدیرکل آموزش و مطالعات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در اواسط تیرماه خبر داد که این آزمون ۲۴ مردادماه در ۳۰ استان کشور و منطقه آزاد کشور برگزار می‌شود. این آزمون در 7 دوره «مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی»، «راهنمایان ایرانگردی جهانگردی»، «راهنمایان طبیعت‌گردی»، «راهنمایان زمین‌گردشگری» و نیز 3 دوره جدید «مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری»، «کارشناس ارزیاب طرح تطبیق» و «مدیر فنی طرح تطبیق» برگزار خواهد شد.
تعداد داوطلبان در آزمون گردشگری ۶ هزار و ۴۱۱ نفر اعلام شده است که اتفاقا بیشترین شرکت‌کنندگان از استان‌هایی هستند که اکنون در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند؛ استان تهران با بیشترین متقاضی به تعداد هزار و ۵۶۱ نفر، خراسان رضوی ۵۶۱ نفر، فارس ۴۴۵ نفر و اصفهان ۴۱۷ نفر، در صدر جدول آمار شرکت‌گنندکان قرار گرفته‌اند.
اینک با نزدیک شدن زمان برگزاری آزمون، نگرانی برخی شرکت‌کنندگان تشدید شده است. در تماس‌های به ایسنا اطلاع داده شد که شرکت‌کنندگان در برخی استان‌ها نامه‌هایی را به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مربوطه فرستاده و درخواست لغو یا تعلیق آزمون را داشته‌اند که پیگیری مطالبه آنها به اداره کل آموزش و مطالعات گردشگری در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در تهران ارجاع داده شده است. یکی از داوطلبان این آزمون از استان اصفهان در تماس با ایسنا گفت که شماره این اداره، گویا بوده و تاکنون موفق نشده‌اند اعتراض‌شان را به گوش مسئولی برسانند و در استان هم به آنها گفته شد اگر نمی‌خواهید شرکت کنید، انصراف دهید، نه پولی برگردانده می‌شود و نه سهمیه‌تان محفوظ می‌ماند.
طبق ضوابط موجود هر داوطلب 3 بار حق شرکت در آزمون جامع گردشگری را دارد. بیشتر شرکت‌کنندگان نگران هستند درصورت انصراف، یک سهمیه را از دست بدهند. برخی دیگر از داوطلبان که در استان‌های قرمز قرار دارند از بابت نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آزمون، نگرانی‌هایی را مطرح کردند.
 یکی از داوطلبان می‌گوید: در شرایطی که وضعیت گردشگری مشخص نیست و بیشتر از 6 ماه است که گردشگری تعطیل شده است، برگزاری آزمون گردشگری آن هم با ۶ هزار و ۴۰۰ نفر داوطلب چه منطق و ضرورتی دارد. این همه شاغل گردشگری بیکار شده‌اند، چرا باید یک گروه بزرگ دیگر را به جمع بیکاران اضافه کرد. آیا در وضع موجود استراتژی برای این آزمون تعریف شده است؟
مدیرکل آموزش و مطالعات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پاسخ به این نگرانی‌ها گفت: آزمون جامع هماهنگ دوره کوتاه مدت گردشگری، با رعایت پروتکل بهداشتی و با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا برگزار خواهد شد.
زاهد شفیعی درباره نگرانی‌های برخی داوطلبان نسبت به برگزاری این آزمون در ادامه شیوع ویروس کرونا و افزاش تعداد استان‌های قرمز، اظهار کرد: متقاضیان برای انصراف از شرکت در این آزمون، مشکلی ندارند و می‌توانند در آزمون بعدی شرکت کنند.
وی در پاسخ به این پرسش که با توجه 3 سهمیه محدود برای داوطلبان این آزمون، آیا درصورت انصراف، سهمیه شرکت در آزمون بعدی از بین خواهد رفت، گفت: با توجه به شرایط کرونا، امتحان فعلی جز محدودیت 3 بار سهمیه هر داوطلب، محسوب نمی‌شود و متقاضیان درصورت انصراف می‌توانند در نوبت بعدی ثبت‌نام و در آزمون شرکت کنند.
شفیعی در پاسخ به این پرسش که آیا هزینه انصرافی‌ها برگردانده می‌شود؟ اظهار کرد: باید ببینیم چقدر شرکت نکرده‌اند و دلیل شرکت نکردن چه بوده است. هر تصمیمی گرفته شود قطعا منافع مخاطبان درنظر گرفته خواهد شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com