آسیب‌های سفرهای نوروزی از تصادف‌های جاده‌ای تا کم‌کاری برخی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 16 بهمن 1401

Today : Sun, February 5, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  122991 تاریخ انتشار:  1401-01-17 - 07:00 تعداد بازدید:  97
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آسیب‌های سفرهای نوروزی از تصادف‌های جاده‌ای تا کم‌کاری برخی

گردشگری

 معاون گردشگری و رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر ، بیشترین آسیب‌های نوروز را که احصاء شده است، خلاء برخی نهادها و سازمان‌ها در ستاد خدمات سفر برای مدیریت سفر و کنترل قیمت‌ها و همچنین رفع مشکل نقدینگی در برخی استان‌ها و شهرها که نوروز امسال با آن مواجه شدیم، سوانح جاده‌ای، نبود توزیع زمانی سفر و کم‌کاری برخی دستگاه‌ها برای معرفی مقاصد و تامین زیرساخت خدماتی برشمرد و گفت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن پیگیری این کاستی‌ها، به سمت توسعه اقامتگاه‌های ارزان‌قیمت جهت‌گیری خواهد کرد و حتما منابع یارانه‌ای خود را به تجهیز و بازسازی این نوع اقامتگاه‌ها اختصاص می‌دهد.
معاون گردشگری همچنین به هم‌افزایی بین ۲۳ دستگاه عضو ستاد خدمات سفر اشاره کرد و پیشگیری از سوانحی همچون افزایش آمار مسمومیت‌های ناشی از گاز در چادرهای مسافرتی، تصادفات جاده‌ای و اسکان اضطراری مسافران به‌ویژه در استان‌هایی مثل خراسان رضوی و فارس را که وضعیت بحرانی پیدا کرده بودند و دفاع از حقوق مسافران را از جمله نتایج این هم‌افزایی دانست.
وی همچنین درباره نقدی که نسبت به آماده نبودن برخی استان‌ها در نوروز امسال و نبود مدیریت شد و برنامه این ستاد برای تعطیلات پیش ‌رو اظهار کرد: شرایط این‌طور نبود که ما تا آخرین لحظه منتظر نوروز مانده باشیم، از آبان‌ماه با استانداران جلسه داشتیم،‌ اما چاره کارِ مدیریت سفر را در دائمی شدن ستاد خدمات سفر می‌دانیم.
رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر با تاکید بر این‌که توزیع مکانی را در دستور کار قرار داده‌ایم، افزود: البته درباره توزیع زمانی سفر نیازمند تصمیم‌های حاکمیتی هستیم و مقرر شده است پیشنهاد ستاد برای سامان‌دهی تعطیلات و سفر ارائه شود تا شاهد بهره بردن مسافران در طول سال از جاذبه‌های گوناگون گردشگری کشور باشیم.
شالبافیان همچنین به آمار پربازدیدترین مجموعه‌های تاریخی در نوروز امسال اشاره کرد و تعداد بازدیدها در پنج روز نخست نوروز را برابر با کل آمار بازدیدهای نوروز ۱۴۰۰ دانست و در ادامه، حافظیه، تخت جمشید، سعدیه، عالی‌قاپو و کاخ سعدآباد را به ترتیب پربازدیدترین اماکن در نوروز امسال اعلام کرد.
معاون گردشگری درباره آمار مسافران خارجی از ابتدای امسال نیز اظهار کرد: این آمار در پایان فروردین‌ماه اعلام خواهد شد. با توجه به این‌که سال گذشته این موقع ویزای توریستی ایران به خاطر کرونا صادر نمی‌شد، طبیعی است که امسال آمار مسافران خارجی نسبت به نوروز گذشته افزایش داشته باشد
تخصیص اعتبارات در حوزه گردشگری در اولویت باشد
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری ‌و صنایع‌دستی گفت: قانون اختصاص دو درصد اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی در بخش‌های دیگر از جمله گردشگری ظرفیت خوبی برای تامین اعتبارات برای توسعه گردشگری مورد پیگیری مسوولان استانی باشد.
علی اصغر شالبافیان با اشاره به نقش صنعت گردشگری در توسعه اقتصادی واشتغالزایی، افزود: تخصیص اعتبارات در حوزه گردشگری در اولویت باشد.
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری ‌و صنایع‌دستی افزود: دو هزار برنامه فرهنگی نوروز امسال در کشور تدارک دیده شد و هشت هزار غرفه نیز برای عرضه صنایع‌دستی در کشور برای نوروز ۱۴۰۱ آماده شد.
شالبافیان افزود: ۳۳ هزار نفر جمعیت داوطلبان سازمان هلال احمر، بسیج و موکب‌ها بدون چشمداشت برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی تلاش کردند که ستودنی است.
۲۳ دستگاه خدمات‌رسان و کارآمد در کشور برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی در کنار هم با وحدت و انسجام تلاش کردند.
شالبافیان بیان کرد: ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی تجلی انسجام، همدلی و وحدت بین بخش‌های مختلف و خادمان ستاد اجرایی سفر است.
وی خاطرنشان کرد: سفرهای نوروزی آغازی برای سفرها در هفته‌های آینده و تعطیلات پیش رو است و انتظار می‌رود ستاد خدمات سفر همچنان در استان‌ها فعال باشد.
معرفی جاذبه‌ها برای جذب گردشگران مورد توجه باشد
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری ‌و صنایع‌دستی تاکید کرد: معرفی مقاصد گردشگری در دو مرحله با کمک رسانه‌ها به وسیله وزارتخانه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دستور کار قرار گرفت که نقشی موثر در جذب گردشگر داشته است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com