شورای اداری استان، ماراتن سخنرانان همدان پیام
 
 
شنبه - 29 تير 1398 - شماره 3524
 
امروز : يكشنبه ، 30 تير 1398

Today : Sun, July 21, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  92125 تاریخ انتشار:  1398-01-25 - 08:38 تعداد بازدید:  74
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شورای اداری استان، ماراتن سخنرانان

یادداشت


 ۱- نخستین شورای اداری استان در سال ۹۸ به رسم هر ساله باید محلی برای بازدید نوروزی مدیران و بیان ماموریت ها از سوی مدیریت ارشد استان برای اطلاع و پیگیری می شد اما به محلی برای سخنرانی های بسیار و خسته کننده تبدیل شد تا جایی که حوصله حاضرین برای شنیدن سخنان استاندار در پایین ترین سطح باشد.
این جلسه در همین ابتدای سال نشان داد که شورای اداری با این روش به جایی نخواهد رسید و نیازمند اصلاح در راستای دستیابی به اهداف است.
اینکه در یک جلسه قرار باشد ، همه نمایندگان حاضر سخن بگویند، چندان منطقی به نظر نمی رسد، وقتی مجمع نمایندگان استان همواره خود را همدل و متحد می داند چرا در نشستها این همدلی در انتخاب یک نماینده برای صحبت از طرف مجمع خودنمایی نمی کند و در هر برنامه ای همه نمایندگان حاضر باید حاضران را به فیض برسانند!
بهتر است شورای اداری هم مانند دیگر جلسات که استاندار مقید است سقف زمانی آن رعایت شود، صاحب سقف زمانی شده و از نظم ،بخصوص با کاهش سخنرانان برخوردار شود.
۲- از  سخنان تبلیغی نمایندگان در سال انتخابات که بگذریم، سخنان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان و استاندار  در شورای اداری قابل تامل است.
سخن از تقویت وحدت و تعامل در استان با تاکید بر مطالبه گری نماز جمعه و تاکید بر پیگیری مشکلات مردم بخصوص در حوزه اقتصاد از سوی امام جمعه همدان حکایت از آن دارد که نماینده ولی فقیه در استان در دوران جدیدی که آغاز شده می خواهد ضمن ایفای نقش محوری در وحدت جامعه، مطالبه گری از تریبون نماز جمعه را نیز پررنگتر دنبال کند.
این شیوه با استقبال استاندار هم مواجه شد اما پاسخ وی به اظهارات امام جمعه موقت همدان در جمعه گذشته به نوعی تاکید بر این بود که مطالبه گری باید با اطلاع کامل از موضوع و مستند باشد و بهتر است قبل از انتقاد و مطالبه گری درخصوص موضوعی ابتدا اصل موضوع سوال شود تا نیازی به رد و تکذیب آن نباشد.
اجرای این رویه در نماز جمعه نیازمند سعه صدر دو طرف است تا وحدت موجود در استان را با چالش مواجه نکند زیرا فضا به سمت نقد و پاسخ دو طرف خواهد رفت و می تواند این فضا زیاد محترمانه نباشد.
۳- سخنان استاندار درباره ماموریتهای مدیران در سال ۹۸ و چشم انداز استان در این سال بسیار کلی و با ارجاع به سند در حال نهایی شدن توسعه استان بود.
این کلی گویی همه را در انتظار سند توسعه استان نگه می دارد تا ببینند بر اساس این سند چشم انداز سال ۹۸ استان چیست و قرار است استان در این سال چه ماموریت هایی را دنبال کند.
۴- در عمل به رونق تولید، همه سخنرانان از ضرورت آن سخن گفتند و استاندار هم از ضرورت حمایت از تولیدکننده، جذب سرمایه گذار، همراهی بیشتر بانک ها و فعالترشدن ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سخن گفت که باز هم کلی گویی بود و برنامه مشخصی در این زمینه ارائه نشد.
به نظر می رسد استان در این زمینه نیازمند فکر نو و راهبرد مشخص، فراتر از سند توسعه استان، است و می توان گفت؛ استان می تواند در این زمینه سند رونق تولید داشته باشد به طوری که در آن واحدهای تولیدی تعطیل که باید به کار برگردند، واحدهایی که باید ظرفیت تولید خود را افزایش دهند، واحدهای که باید از تولید آنها صیانت شود، اولویتهای تولیدی استان، ضرورت تولید صادرات محور و دیگر مسائل مرتبط با تولید، مشخص شده باشد.
۵- استاندار در شورای اداری وعده داد تا پایان فروردین با مدیران اتمام حجت می کند تا مدیرانی که امکان کار شبانه روزی ندارند، تعیین تکلیف شوند. اگر آنچنان که استاندار گفته تغییرات مدیرتی استان زودتر مشخص و پایان یابد، برای توسعه استان نیز بهتر خواهد بود زیرا مدیران به عنوان مجریان سند توسعه زودتر وارد کار خواهند شد و اجرای سند از آنها مطالبه خواهد شد.
۶- استاندار از انتخابات سال ۹۸ هم سخن گفت و وعده داد که از حق الناس در انتخابات پاسداری خواهد کرد اما باید توجه داشت که استانداری تنها مجری انتخابات است و یک بخش کار انتخابات را انجام می دهد و برغم بارها سخن گفتن استاندار از اجرای قانون، صیانت از حقوق انتخاب کنندگان و  شوندگان پاسخ و واکنشی به این سخنان از بخش مهم دیگر دارای مسئولیت در انتخابات استان شنیده یا دیده نشده است.
۷- استاندار در شورای اداری استان باز هم رسانه های استان را ستود و آنها را ظرفیتی دانست که مدیران باید از آن استفاده کنند اما در درخواست برای ارائه گزارش از ۲۰۱۸ تنها شبکه استانی را دید و به این شبکه توجه داد.
در کنار این دعوت نشدن نشریات استان به جلسات تخصصی استانداری مانند ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که هفته گذشته با حضور مدیر عامل بانک ملی در استانداری برگزار شد، نشان می‌دهد که استانداری هم برای استقاده از ظرفیت رسانه‌ها باید در تعامل با رسانه ها تجدید نظر کند هرچند که در سال جدید بسیاری از ادارات به بهانه‌های مختلف آخرین راههای تعامل با رسانه‌ها را نیز مسدود کرده‌اند!
۸- این شورای اداری استان هم تمام شد و می توان گفت؛ تلویزیون بزرگ سالن شهدا و طرح اجرا شده در بالای آن که جلوه ای زیبا و مدرن به این سالن استان در برنامه ها داده ، یادگار و یادآور رویدادهای بین المللی  ۲۰۱۸ در همدان بود که استاندار نیز خواستار تداوم برنامه های آن در سال ۲۰۱۹ است، رویدادی که قطعا به پیشرفت، زیباتر شدن و توانمند شدن استان در میزبانی رویدادهای بین المللی کمک کرده است.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com