بازوند؛ مدیری از جنس عمران همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 2 مهر 1393 - شماره 2174
 


امروز : چهارشنبه ، 2 مهر 1393

Today : Tue, September 23, 2014

ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال 1393 : سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی


 
کد مطلب:  14782 تاریخ انتشار:  1391-03-25 - 10:49 تعداد بازدید:  838
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بازوند؛ مدیری از جنس عمران

داخلی

همدان‌پیام: معرفی چهره‌های شاخص و توانمند بومی استان برای تصدی پست استانداری همدان فرصتی است تا ظرفیت نیروی انسانی کارآمد و شاخص را در سطح ملی و استانی از افراد بومی مورد نظر و بررسی قرار دهیم.
صندلی سرد برای معرفی استاندار همدان از بین گزینه‌های احتمالی و قوی استان به معرفی ثروت‌های انسانی پرداخت. چهره‌هایی که برخی از آنها هم اکنون با تجربه‌ای استانی در سطح ملی و در بخش‌های مختلف مشغول به فعالیت هستند. از افراد سیاسی استان گرفته تا مدیران و نمایندگانی که سال‌ها در زمینه اجرا در استان به خدمت پرداخته‌اند و امروز پس از اندوخته‌های فراوان و کسب تجارب برای تصدی پست مقام ارشد استان مطرح هستند.
از  دیگر چهره‌های مطرح استانداری همدان هوشنگ بازوند معاون عمرانی فعلی استانداری استان مرکزی است.
بازوند 48 ماه در جنگ تحمیلی در جبهه حضور داشت. از اولین سوابق کاری‌اش می‌توان به معاونت مس سرچشمه در وزارت صنایع و معادن اشاره کرد. وی در سال 76 به مدت 4 سال معاون عمرانی استانداری همدان بود و بعد از آن به استان مرکزی رفت که همانجا نیز معاون عمرانی استانداری بود.
بازوند در ابتدای دولت نهم به استان لرستان فرا خوانده شد و به معاونت عمرانی استانداری لرستان رفت. بعد از مدتی دوباره با تقاضای استاندار و وزیر کشور به معاونت عمرانی استان مرکزی دعوت شد و رفت و اکنون نیز در این پست مشغول به خدمت است.
هوشنگ بازوند متولد سال 1341 از شهرستان نهاوند و از نیروهای توانمند و بومی استان است که در دوره‌هایی و در حال حاضر در استان‌های همسایه همدان مشغول به فعالیت است.
هم اکنون که زمزمه‌های تغییر مدیریت استان مطرح است می‌توان با معرفی نیروهای بومی و شاخص استان انتخابی بومی داشت. حتی معرفی این گزینه‌های مطرح فرصتی برای بازگشت مدیران استان است که سال‌ها پیش از این استان به استان دیگر فراخوانده شده‌اند تا در آنجا خدمت کنند. این در حالی است که می‌توان فرصت‌های سوخته استان را با بازگرداندن نیروهای بومی برای تصدی پست‌های مدیریتی جبران کرد.
از اقدامات بازوند در معاونت استانداری همدان می‌توان به شناسایی طرح آزادراه ساوه –همدان، 4 خطه کردن همدان- ملایر و همدان – اسدآباد و همچنین احداث راه همدان – بیجار اشاره کرد.
وی که چند سال است در استان‌های مختلف به عنوان معاون عمرانی استانداری مشغول به کار است و با کار اجرایی آشناست، معتقد است استان همدان توانمندی‌‌های بالایی برای توسعه دارد. خصوصا استان همدان در بخش گردشگری نسبت به سایر استان‌های اطراف فرصت‌های مناسبی برای توسعه دارد و حرفی برای گفتن دارد.
بازوند بر این عقیده است که می‌توان سرانه درآمدی مردم استان همدان را از طریق تقویت حوزه گردشگری و جذب گردشگر 30 درصد افزایش داد.
البته بازوند می‌گوید: همدان می‌تواند سرریز جمعیت مازاد تهران را داشته باشد و در بخش دانشگاه نیز به نوعی سرریز دانشگاه تهران را داشته باشد.
همدان از نظر صنعتی هم می‌تواند سرآمد باشد. با توجه به ایجاد راه‌آهن در این استان و استفاده از این ظرفیت به عنوان یکسری از صنایع خوب تعریف می‌شود.
بازوند می‌گوید: توسعه فرودگاه همدان می‌تواند نقش موثری در ارتقای توسعه استان همدان داشته باشد. اما به اعتقاد وی، صنعت وقتی در جایی مستقر و فعال می‌شود که زیرساخت‌های آن ایجاد شده باشد که خوشبختانه این زیرساخت‌ها با وجود ظرفیت‌هایی چون راه، راه آهن و فرودگاه در همدان فراهم است.
البته زیرساخت‌ها هم با توجه به اینکه توسط بخش خصوصی ایجاد می‌شود و طبق اصل 44 دولت در این بخش پیش رو نیست؛ لذا بخش خصوصی هم قادر به ایجاد زیرساخت نیست بلکه به دنبال مکانی است که زیرساخت در آنجا فراهم شده باشد که در همدان تا حدودی فراهم است.
وی معتقد است در استان همدان می‌توان کارهای خوبی انجام داد. اما برخی نقاط استان از جمله شمال، جنوب و غرب در محرومیتی به سر می‌برند که با شرق و مرکز استان فاصله دارد که در این زمینه باید سند آمایش در استان به نوعی تدوین شود که عدالت اجتماعی در تمامی قسمت‌ها ادامه داشته باشد و برقرار شود.
بازوند می‌گوید: هر کسی که در این مقطع وارد شود باید به دنبال رفع بیکاری و کار در بخش اشتغال باشد؛ چراکه اگر این اتفاق نیفتد چالش‌های بیکاری به بزه کاری و مفسده اجتماعی تبدیل می‌شود. لذا اگر زمینه‌های سرمایه‌گذاری فراهم باشد می‌توان به دنبال ارتقای توسعه بود.
او معتقد است سرمایه یک جریان سیال است که تابع زور و قدرت و دستور نیست بلکه به دنبال رفع موانع بر سر راه است و این موانع به زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بازمی‌گردد که گاها موجب کندروی می‌شود که اگر مرتفع شود در این زمینه سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد اما در این راه حواشی نیز باید از سر راه برداشته شوند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com