به جای دهه‌های بی‌پشتوانه غدیر را تبیین کنیم همدان پیام
 
 
شنبه - 2 تير 1397 - شماره 3221
 
امروز : يكشنبه ، 3 تير 1397

Today : Sun, June 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82323 تاریخ انتشار:  1396-06-16 - 05:45 تعداد بازدید:  82
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

به جای دهه‌های بی‌پشتوانه غدیر را تبیین کنیم

داخلی

یک کارشناس مذهبی تاکید کرد که ثواب و فضیلت شادی غدیر کمتر از ماه محرم نیست زیرا علاوه بر اثرگذاری در حفظ دین، در تبلیغ شیعه و تربیت جامعه نیز اثرگذار است، اما گاهی کوتاهی می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌ا... شعبانی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به حدیثی از امام محمدباقر(ع) مبنی بر اینکه اسلام بر پنج بنای نماز، روزه، حج، زکات و ولایت استوار است، گفت: مهمترین اساس دین خدا مسئله ولایت است و هیچ گزاره و حقیقت دینی به اندازه ولایت مورد توجه خداوند نیست.
شعبانی ادامه داد: اگر به جایگاه ولایت در شریعت اسلام توجه کنیم، متوجه خواهیم شد، اهمیت ولی خدا و امام چه جایگاهی در دین خدا دارد؛ بنابراین معرفت خدا، هدایت و مسئله عبادت و عبودیت همه گره خورده به ولایت است.
وی با بیان اینکه در کنار مسئله ولایت مرجعیت علمی مطرح است، افزود: این مسئله به گونه‌ای است که ما در مسائل و اخذ دین خدا باید به ولی خدا و ائمه معصومین(ع) مراجعه کنیم که اگر به این توجه شود، مسئله ولایت به خوبی روشن می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تعابیر و احادیث زیادی در مورد غدیر وجود دارد، بیان کرد: ما هنوز پس از گذشت 40 سال از انقلاب آنچنان که باید، عید غدیر را احیا نکرده‌ایم، زیرا دهه محسنیه، دهه مسلمیه، دهه زینبیه، دهه صادقیه و ... می‌گیریم که خیلی هم پشتوانه مذهبی ندارد اما غدیر را با این همه توصیه‌ای که از سوی پیامبر عظیم‌الشأن برای احیای آن شده است، آنطور که باید تبیین نکرده‌ایم.
شعبانی خاطرنشان کرد: برای فرارسیدن ماه محرم روزشمار می‌گذاریم و همه توجهات دهه پایانی ذی‌الحجه به ماه محرم معطوف می‌شود که اگر ما در جامعه اسلامی عید غدیر را مثل محرم زنده نگه می‌داشتیم، ثواب آن کمتر از محرم نبود.
وی با بیان اینکه عید غدیر مظهر شادی ولایت است، گفت: ثواب و فضیلت شادی غدیر کمتر از ماه محرم نیست زیرا علاوه بر اثرگذاری در حفظ دین، در تبلیغ شیعه و تربیت جامعه نیز اثرگذار است، اما گاهی کوتاهی می‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com