1400-07-151400-07-25bool(false) 1400-07-151400-07-25bool(false) آغاز مجازی سالتحصیلی جدید در نهاوند همدان پیام
 
 
يكشنبه - 25 مهر 1400 - شماره 4152
 
امروز : يكشنبه ، 25 مهر 1400

Today : Sun, October 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119731 تاریخ انتشار:  1400-06-28 - 07:00 تعداد بازدید:  34
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آغاز مجازی سالتحصیلی جدید در نهاوند

مادستان

نهاوند-خبرنگار همدان پیام: مدیر آموزش‌وپرورش نهاوند با اشاره به اینکه آغاز سالتحصیلی جدید به صورت مجازی خواهد بود، گفت: با توجه به روند واکسیناسیون از آبان‌ماه به تدریج مدارس به سمت آموزش حضوری حرکت خواهند کرد.
 محمدحسین دارایی از آمادگی کامل شهرستان برای بازگشایی مدارس و آغاز مهری باشکوه خبر داد و با اشاره به تقارن هفته دفاع‌مقدس و آغاز سالتحصیلی جدید، این تقارن را امری مبارک دانست و افزود: بهار تعلیم‌وتربیت بستری برای آگاه شدن در زندگی فردی و اجتماعی و هفته دفاع‌مقدس نیز فرصتی برای شناخت معارف دانشگاه بزرگ دفاع‌مقدس است.
وی با اشاره به اهمیت تعلیم‌وتربیت و اهمیت کار معلمان، به سخنی از مقام‌معظم رهبری که فرمودند: «معلمان افسران سپاه پیشرفت کشور هستند» اشاره کرد و گفت: بدون تردید هرگونه تحولی که در جامعه رخ می‌دهد، ناشی از تعلیم‌وتربیت اصولی و درست است.
مدیر آموزش‌وپرورش نهاوند با تدکید بر تقدم تربیت بر تعلیم افزود: اگرچه تعلیم‌وتربیت لازم و ملزوم هستند؛ اما طبق آیات قرآن کریم، تربیت بر تعلیم تقدم دارد؛ چراکه تعلیم پر کردن ذهن است و امکان فراموشی دارد، اما تربیت تزکیه نفس و اخلاق است؛ تعلیم با ذهن دانش‌آموز سر و کار دارد، اما تربیت با روح و جان و مسلماً اگر تعلیمی خالی از تربیت باشد، مضر خواهد بود.
وی بیان کرد: در سند تحول بنیادین نیز که به عنوان نقشه راه آموزش‌وپرورش است، بُعد تربیتی بسیار پررنگ‌تر دیده شده و بیشتر ساحت‌های این سند به بحث‌های تربیتی پرداخته است.
دارایی در بخش دیگری از سخنان خود از آمادگی کامل مدارس شهرستان برای بازگشایی مطلوب و باشکوه‌ در سالتحصیلی جدید خبر داد و افزود: در قالب پروژه مهر و ذیل کارگروه‌های هفت‌گانه، برنامه‌ریزی لازم برای بازگشایی مطلوب ۲۳۵ آموزشگاه شهرستان با جمعیت دانش‌آموزی حدود ۲۶هزار نفر انجام گرفته است.
وی بیان کرد: در آستانه سالتحصیلی و بازگشایی مدارس، چند خواسته داریم که عبارتند از مشارکت خیّرین گرانقدر در تهیه تبلت و گوشی برای دانش‌آموزان فاقد امکانات آموزش مجازی، نظارت هماهنگ شده اولیا با مدرسه بر فعالیت دانش‌آموزان در شبکه شاد و استقبال اولیا از ثبت‌نام نوآموزان پیش‌دبستانی؛ چراکه دوره پیش‌دبستانی اگر اهمیتش از ابتدایی بیشتر نباشد، کمتر نیست.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com