روز افتتاح پروژه‌های اشتغالزا در مادستـان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 22 آذر 1397 - شماره 3360
 
امروز : جمعه ، 23 آذر 1397

Today : Thu, December 13, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه چاپ تهران اذر97
آگهی جذب نیرویشرکتی
آگهی مزایده عمومی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83770 تاریخ انتشار:  1396-11-17 - 05:45 تعداد بازدید:  188
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

روز افتتاح پروژه‌های اشتغالزا در مادستـان

مادستان

 گروه شهرستان ها: در در پنجمین روز از دهه فجر  پروژه های مختلف عمرانی خدماتی متعددی در بخش ها و شهرهای استان به افتتاح و بهره برداری رسید.
 صعب العبورترین روستاهای شهرستان فامنین از نعمت گاز بهره مند شدند.
به دوردست ترین نقاط محروم بخش پیشخور شهرستان فامنین و با کمترین جمعیت روستایی و امکانات معیشتی گاز رسانی شد.
رئیس اداره گاز شهرستان فامنین گفت:به برکت درخشش دولت تدبیر و امید هم اکنون تمام روستاهای بخش پیشخور و مرکزی شهرستان فامنین از نعمت گاز بهره مند شدند.
جواد عقیلی کامران با بیان این مطلب گفت:در هفته دولت کلنگ زنی پروژه گاز رسانی به دو روستای قابانقلی و باغچه غاز انجام شد که این پروژه با 8125 متر شبکه گذاری که 35 انشعاب در روستای قابانقلی و 5 انشعاب در باغچه غاز تا بهمن ماه سال جاری به کار خود اتمام داد اعتبار هزینه شده این دو پروژه 310 میلیون تومان بوده است.
کوچه شهید محمد محسنی نصیرآباد
با حضور نماینده مجلس همدان و فامنین،فرماندار،معاون فرماندار،بخشدار مرکزی و مدیران اجرایی شهرستان فامنین هم زمان سه کوچه شهید محمد محسنی،اکبر نعیمی،محمددرخشانیا افتتاح شد.
رئيس بنیاد مسکن شهرستان فامنین در آیین افتتاح این سه کوچه گفت:مجموعه اعتبار زیرسازی،جدول گذاری و آسفالت ریزی این سه پروژه 120میلیون تومان بوده است.
امیر خسروی بهمند با بیان این مطلب گفت:37میلیون تومان برای  آسفالت ریزی و 83میلیون تومان جهت زیرسازی از طریق بنیاد مسکن برآورد و هزینه شده است.
دهیار روستای نصیرآباد نیز در این مراسم گفت:روستای شهید پرور نصیرآباد دارای مردمی فهیم و انسان دوست است که همیشه برای اجرای زیر ساخت های فرهنگی و عمرانی روستا دهیار و شوراهای اسلامی روستا را یاری می رسانند.
هادی شکری با بیان این مطلب گفت:اعتبارات تخصیص یافته این سه پروژه از طریق بنیاد مسکن شهرستان فامنین انجام شده است.
 کلنگ زنی گلخانه شهرستان فامنین
معاون شهردار فامنین هدف از اجرای این طرح را با توجه به نیاز شهرداری به واحد گلخانه جهت تامین گلها و گیاهان فضای سبز و کاشت آنها در فضاهای سبز شهری دانست و گفت:سالانه شهرداری جهت خرید گل و گیاه هزینه های زیادی را متحمل می شد که با احداث گلخانه می توان این نیاز شهرداری را تامین کرد .
مرتضی پنده با بیان این مطلب گفت:از دیگر فواید راه اندازی این گلخانه این است که در هر زمان ممکن دسترسی به گل و گیاه به سهولت قابل انجام است.
وی در ادامه به تشریح این پروژه پرداخت و گفت:این گلخانه در خیابان آزادگان واقع در ضلع شرقی پارک ملت با مساحت محل پروژه 1200متر مربع دارای مساحت خالص 500متر مربع و 2سالن 30متری و ارتفاع این گلخانه 4متر است و تکمیل این پروژه برای 2نفر بصورت مستقیم و برای 10نفر بصورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال را در پی خواهد داشت اعتبار این پروژه از محل اعتبارات داخلی و به مبلغ یک میلیارد ریال بوده است.
 بهره برداری از ۲ پروژه خدماتی،بهداشتی در نهاوند
در نهاوند هم زیر سازی و آسفالت روستای فیازمان با ۱۹۰ میلیون تومان اعتبار اولین پروژه ایی بود که به نمایندگی از سه روستای تکه،کرک و نثار به بهره برداری رسید.
هم چنین مرکز جامع سلامت روستای بابا قاسم در دو طبقه و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به ۷ هزارو ۵۰۰ نفر جمعیت هم با حضور مسئولان افتتاح شد.
این مرکز اوایل سال جاری کلنگ زنی شد و در کمتر از ۸ ماه تکمیل و تجهیز شد که در حال حاضر هم ۱۷ نفر شامل تیم پزشکی،بهیار،پزشک و.... روزانه در این‌مرکز سلامت به ۶۰ بیمار خدمات دهی می کند.
طرح ویزیت رایگان چشم پزشکی،دندان‌پزشکی و مامایی،بخش عمومی هم به مناسبت ایام دهه فجر در روستای عنبر انجام شد
این طرح برای اولین بار به نیت واقفین انجام شد. و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال  در این خصوص هزینه شد
 بهره برداری بيش از 8 طرح عمراني، كشاورزي توليدي در كبودراهنگ
همزمان با ايام دهه فجر بيش از 8 طرح عمراني، كشاورزي توليدي با حضور معاون اقتصادي استاندار، مسئولان استاني و شهرستاني در كبودراهنگ به بهره‌برداري رسيد.
 بهره‌بردراي از گلخانه كوريجان
شهرستان كبودراهنگ بيش از 15 واحد گلخانه فعال دارد كه 3/11 هكتار از اراضي كشاورزي را به خود اختصاص داده است.
مدير جهادكشاورزي كبودراهنگ گفت: در حال حاضر بيش از 3/11 هكتار از اراضي كشاورزي را كشت‌ها و واحدهاي گلخانه‌اي تشكيل مي‌دهد كه شهرك گلخانه كوريجان با داشتن 5 واحد فعال گلخانه بخشي از اين اراضي مي‌باشند.
حميد اسماعيلي گفت: بيش از 3 هزار و 800 تن توليد سالانه واحدهاي گلخانه شهرستان است كه اين توليدات شامل سبزي، صيفي‌جات و گل‌هاي زينتي مي‌باشد و توانسته براي بيش از 80 نفر اشتغال پايدار ايجاد نمايد.
وي از افزايش مساحت گلخانه‌هاي شهرستان به ميزان 7/2 هكتار در آينده نزديك خبر داد گفت: 5 واحد گلخانه نيز در مرحله طي مراحل دريافت مجوز و ارائه طرح مي‌باشند و 3 واحد در حال اخذ مجوز هستند كه در مجموع بيش از 7/2 هكتار به اراضي كشت گلخانه شهرستان اضافه خواهد شد.
اسماعيلي با اشاره به اينكه بيش از 45  درصد از تسهيلات اشتغال پايدار روستايي و اشتغال فراگير به حوزه كشاورزي اختصاص يافته است، گفت: واحد گلخانه سبزي و صيفي كوريجان كه دراين ايم دهه فجر به بهره‌برداري رسيد با دريافت تسهيلات اتشغالزايي احداث شده است كه توانسته اشتغال پايدار 3 نفر را به دنبال داشته باشد و سالانه بيش از 95 تن ميزان محصولات اين واحد مي‌باشد.
 بيش از 1700 متر از معابر روستاي خان‌آباد بهسازي شد
بخشدار مركزي كبودراهنگ در اين خصوص عنوان داشت: بيش از هزار و 700 متر از معابر روستاي خان آباد با اعتباري بالغ بر 850 ميليون تومان جدول‌گذاري و بهسازي شده است كه هزينه آن از اعتبارات دهياري‌ها و بنياد مسكن تأمين شده است.
آبرساني به روستاي حاتم‌آباد به 4 هزار ميليون ريال، اعتبار روستاي آقچلو با 3 هزار و 200 ميليونريال و روستاي ايده‌لو با 2 هزار و 200 ميليون ريال، روستاي واشور با 300 ميليون ريال و روستاي آقكند با 750 ميليون ريال و بهره‌برداري از 4 باب خانه مددجويي و خانواده‌هاي چند معلولان ؟؟ بهزيستي با اعتباري بالغ بر 160 ميليون تومان و بهره‌برداري از كارگاه توليدي پوشاك روستاي راميشان با اعطاي تسهيلات خوداشتغالي با اشتغال 7 نفر از ديگر پروژه‌هاي بهره‌بردراي شده پنجمين روز از دهه فجر در كبودراهنگ بود.
 بهره برداری بیش از 17 میلیارد ریال طرح عمرانی در نهاوند
چهار طرح بهسازی روستایی و یک مرکز نظام جامع سلامت با مجموع اعتبار 17 میلیارد و 500 میلیون ریال در شهرستان نهاوند بهره برداری شد.
فرماندار نهاوند در آیین بهره برداری از این طرح ها گفت: فاز نخست طرح بهسازی روستای فیازمان و فازهای دوم روستاهای تکه، کرک علیا و نثار با اعتبار 9 میلیارد و 500 میلیون ریال بهره برداری شد.
وی افزود: همچنین مرکز جامع سلامت روستای باباقاسم به مساحت 600 متر مربع با امکانات و تجهیزات لازم و بهره گیری از 17 تن از کارکنان حوزه بهداشت و درمان شهرستان و با اعتباری افزون بر هشت میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
فرماندار نهاوند یادآوری کرد: با افتتاح این مرکز جامع سلامت، بیش از پنج هزار تن از اهالی این روستا و روستاهای اطراف زیر پوشش خدمات درمانی قرار می گیرند.
فرماندار نهاوند گفت: تاکنون بیش از 30 طرح عمرانی در بخش های مختلف با حضور مسئولان استان همدان مورد بهره برداری قرار گرفته و یا کلنگ زنی شده که برای آماده سازی آنها بیش از 300 میلیارد ریال هزینه شده است.
دهه فجر امسال 56 طرح عمرانی در شهرستان نهاوند بهره برداری و عملیات اجرایی هشت طرح دیگر آغاز می شود که 530 میلیارد ریال برای این طرح ها هزینه شده و یا خواهد شد.
 بهره برداری از 11 طرح عمرانی در رزن
سرپرست فرمانداری رزن گفت: 11 طرح عمرانی، بهداشتی و فرهنگی همزمان با پنجمین روز از دهه فجر در این شهرستان بهره برداری شد.
علیرضا نوربخش افزود: با کمک کانون پرورش فکری این شهرستان یک کتابخانه سیار روستایی در بخش مرکزی رزن راه اندازی شد این کتابخانه سیار حامل پنج هزار جلد کتاب است و به صورت سیار در 20 روستای بخش مرکزی رزن حضور می یابد.
700 میلیون ریال برای خرید خودرو و تامین دیگر لوازم مورد نیاز این کتابخانه سیار هزینه شده است.
سرپرست فرمانداری رزن گفت: همچنین 9 طرح شرکت توزیع نیروی برق این شهرستان با اعتبار یک میلیارد و 460 میلیون ریال امروز بهره برداری شد.
نوربخش افزود: این طرح ها شامل نصب ترانس، اصلاح خطوط انتقال، نصب شبکه روشنایی و تعمیر و تجهیز ساختمان ستادی است.
وی ادامه داد: همچنین خانه بهداشت روستای فارسجین با مساحت 96 متر مربع با هزینه کرد یک میلیارد ریال در کمتر از 9 ماه بهره برداری شد.
دهه فجر امسال 100 طرح عمرانی در رزن بهره برداری و 2 طرح کلنگ زنی می شود که در مجموع برای این طرح ها 433 میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com