دستان پرطراوت خيرين در ارديبهشت مدرسه‌سازي همدان پیام
 
 
سه شنبه - 1 خرداد 1397 - شماره 3199
 
امروز : سه شنبه ، 1 خرداد 1397

Today : Mon, May 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  84267 تاریخ انتشار:  1397-02-20 - 05:45 تعداد بازدید:  64
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

جشنواره خيرين مدرسه‌ساز كبودراهنگ برگزار شد
دستان پرطراوت خيرين در ارديبهشت مدرسه‌سازي

مادستان

 كبودراهنگ- عظيمي‌مجذوب- خبرنگار همدان‌پيام: طراوت و شادابي ارديبهشت طراوت و محبت قلب‌هاي رئوف و مهربان و بخشنده خيرين را دو صدچندان مي‌كند. خيريني كه با انفاق از اموال و محبت و انسان‌دوستي خود روحي تازه به جامعه مي‌بخشند. جشنواره خيرين مدرسه‌ساز كبودراهنگ نيز بهانه‌اي براي حضور براي بخشيدن، محبت كردن و نمايشي از الطاف الهي و مؤمنين است.
اهداي پلاك‌ طلاي «تولدت مبارك» كودك 4 ساله، اهداي قلك كودكي مهربان و فروش تابلوي طراحي چهره هنرمندانه دانش‌آموزي كه هزينه‌اش را به جشنواره خيرين اهدا كند، بخشش و انفاق و اهداي كمك‌هاي زنان و مرداني كه دوست دارند از انفاق‌كنندگان باشند، همه و همه نشان از توجه مردمان اين ديار به كار خير و ارتقاي فرهنگ امدادرساني و كمك به حوزه آموزش‌وپرورش و تعليم ‌و تربيت است.
بيستمين جشنواره خيرين مدرسه‌ساز كبودراهنگ با حضور گسترده‌اي از مردم، فرهنگيان، خانواده‌ها، مسئولان استاني و شهرستاني و بيش از 500 خيّر نمونه شهرستان و خيّر نمونه كشوري حاج حسين حيدري با رويكرد رويش نيك‌انديشان جوان روز گذشته 19 ارديبهشت همراه با بارش باران بهاري برگزار شد.
مديركل سازمان نوسازي مدارس استان در اين جشنوراه با اشاره به اهداف بالاي خيرين مدرسه‌ساز گفت: در حال حاضر بيش از 107 هزار مدرسه در سطح كشور وجود دارد كه قريب به 40 درصد از مدارس كشور توسط خيرين مدرسه‌ساز ساخته شده است كه نشان از نيت خيرخواهانه و توجه مردم به حوزه تعليم و تربيت دارد.
فرزاد تيموري گفت: بحمدا... به بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران زيرساخت‌هاي آموزشي و رفاهي و امكانات در كشور بسيار مناسب شده است، به طوري كه بيش از 99 درصد از روستاهاي ما از نعمت گاز و 100 درصد از نعمت برق برخوردارند و در حوزه آموزش‌وپرورش نيز قريب به 4 ميليارد دلار از صندوق ذخاير ارزي در حوزه مدرسه‌سازي و نوسازي مدارس هزينه شده است.
تيموري اذعان داشت: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي بيش از 65 درصد از مدراس كشور تخريب و بازسازي شده‌ است كه كشورمان به عنوان پايلوت نمونه مدرسه‌سازي در دنيا به ثبت رسيده است و بحمدا... مدارس ساخته شده با بهترين كيفيت و معماري بوده است كه در بسياري از حوادث طبيعي به عنوان پايگاه‌هاي امدادونجات نيز استفاده شده است.
وي ادامه داد: با نظر محبت دولت براي برنامه ششم توسعه بيش از 3 ميليارد دلار اعتبار براي تخربي و بازسازي 35 درصد از مدارس باقي مانده اختصاص يافته است كه بزودي تمام مدارس كشور تخريب و بازسازي شود.
تيموري با اشاره به كسب رتبه‌هاي برتر كبودراهنگ در حوزه‌هاي مختلف علمي گفت: كبودراهنگ به  عنوان دومين شهرستان برتر استان در استانداردسازي سيستم‌هاي گرمايشي مدارس است كه خوشبختانه سيستم‌هاي گرمايشي بيش از 70 درصد از مدارس استانداردسازي شده است.
وي گفت: كمتر از 40 مدرسه در كل استان به سيستم گرمايشي قديمي مجهزند كه تا پايان سال 97 تمام مدارس سطح استان از سيستم استاندارد بهره‌مند خواهند شد.
امام‌جمعه شهرستان نيز در اين جشنواره با اشاره به احاديثي از ائمه اطهار در وصف كارهاي خيرخواهانه گفت: خوشا به حال خيرين كه با بخشش از اموال خود دنيا و آخرت خود را روشن مي‌كنند.
خيرين در راه خدا از اموال و دارايي خود مي‌بخشند و خداوند براي آنان دلي چون دريا و اراده‌اي چون كوه به آنان مي‌بخشد.
حجت‌الاسلام باقري ادامه داد: همانطور كه معملان با آموزش و تعليم افراد جامعه را تربيت مي‌كنند. خيرين نيز با بخشش از اموال خود و ساخت مدارس در تربيت اين دانش‌آموزان سهم مي‌برند و خداوند به آنان بهترين پاداش‌ها را خواهد داد.
رضا عسگري، رئيس آموزش‌وپرورش شهرستان نيز در اين جشنواره گفت: سال گذشته بيش از يك ميليارد و 200 ميليون تومان كمك‌هاي خيرخواهانه خيرين به جشنواره بوده است كه مدرسه 12 كلاسه فولاد ويان، مدرسه 12 كلاسه بانك ملي، مدرسه شهداي پنجم آبان شهر كبودراهنگ، استخر دانش‌آموزي و تجهيز مدارس از پروژه‌هاي نيمه‌كاره خيرين است كه اميدواريم امسال به كمك خيرين اعتبار مورد نياز آن تأمين شود.
عسگري با اشاره به اينكه خيرين نيز در رديف معلمان و تعليم‌دهندگان قرار دارند، گفت: تاكنون بيش از 4 ميليارد تومان كمك نقدي و غيرنقدي اولياي دانش‌آموزان به مدارس بوده است كه قسمت بزرگي از مشكلات مدارس را مرتفع مي‌كند. وي ادامه داد: ‌از مجموعه 200 آموزشگاه سطح شهرستان 56 درصد از مدارس تخريب و بازسازي شده است و 12 درصد نيز نياز به تخريب و بازسازي دارند كه اميدواريم با كمك خيرين اين مدارس نيز بازسازي شوند.
عسگري با اشاره به كمك‌هاي خيرين به اين مدارس عنوان داشت: اهداي زميني به مساحت 2 هزار متر توسط حاج تقي اسماعيلي، اهداي ساختمان مسكوني به ارزش 200 ميليون تومان توسط حاج سيد هدايت جعفري، اهداي لوازم‌التحرير به مدارس مناطق محروم بخش شيرين‌سو توسط روزنامه همدان‌پيام به مبلغ 500 هزار تومان، اهداي 100 تن آسفالت اداره راه‌وشهرسازي شهرستان براي آسفالت مدارس، اهداي كسر از حقوق مادام‌العمر تعدادي از معلمان، اهداي تجهيزات آموزشي و... بخشي از كمك‌هاي خيرين در جشنواره امروز بوده است.
وي با اشاره به كارها و فعاليت‌هاي خيّر نمونه كشوري حاج حسين حيدري در سطح شهرستان گفـت: ساخت بيش از ده‌ها مدرسه، درمانگاه، زمين ورزشي، اهداي تجهيزات پزشكي، آموزشي به شهرستان گفت: حاج حسين حيدري با همكاري و كمك سازمان قلم‌چي تعهد ساخت مجتمع آموزش فرهنگي را در سطح شهرستان دارد كه اين مجتمع كامل تمام مقاطع تحصيلي و دختران و پسران را پوشش خواهد داد.
در حاشيه اين جشنواره، نمايشگاهي از دستاوردهاي دانش‌آموزي در زمينه‌هاي هنري آموزشي، صنايع دستي، طراحي و گرافيك برگزار شده بود كه مورد توجه خاص خيرين قرار گرفت. همچنين اجراي برنامه‌هاي هنري، سرود، شعرخواني، توانمندي مجري اين جشنواره در اجراي زيبا و هنرمندانه و ترغيب و تشويق براي كمك خيرين و بارش باران الهي همراه با بارش محبت و بخشش خيرين از حاشيه‌هاي اين جشنواره بود.
شايان ذكر است، در پايان اين برنامه از خيرين نمونه شهرستاني و استاني و خيريني كه به هر نحوي به اين جشنواره كمك نموده بودند با اهداي تنديس جشنواره و لوح تقدير تجليل شد. حاج حسين حيدري، خيّر نمونه كشوري از نصرت‌ا... طاقتي‌احسن مديرمسئول مرکز چاپ و بسته بندي همدان در توليد و اهداي لوازم‌التحرير به مدارس محروم كبودراهنگ و از خردسال‌ترين كودك اهداكننده پلاك تولد و چندين خيّر مرد و زن براي كمك‌هاي نقدي و غيرنقدي تجليل به عمل‌آورد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com