1400-10-201400-10-30bool(false) یک ساله مشکل آسفالت نهاوند را رفع می کنم همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 دي 1400 - شماره 4231
 
امروز : پنجشنبه ، 30 دي 1400

Today : Thu, January 20, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120204 تاریخ انتشار:  1400-08-03 - 09:41 تعداد بازدید:  73
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

خودکفایی در زنجیره تولید آسفالت در نهاوند
یک ساله مشکل آسفالت نهاوند را رفع می کنم

مادستان

بحث آسفالت معابر و خیابان های شهر نهاوند سال هاست بعنوان یک مطالبه مهم در صدر خواسته های شهروندان قرار گرفته است.
بیش از 10سال است پروسه نهضت آسفالت شهر نهاوند در حال اجرا است اما همچنان جایگاه خود را در بحث مطالبه گری میان شهروندان حفظ کرده است.
این موضوع هم هزینه قابل توجهی برای مدیریت شهری دارد وهم اینکه اگر بتوان زیرساخت های آن را در مدیریت شهری تامین کرد به لحاظ درآمدی به نفع شهرداری خواهد بود از این نظر که هم نیاز شهر را تامین می کند و هم می تواند یک منبع درآمدی پایدار برای شهرداری محسوب شود.
در شرایطی که موضوع درآمدها و افزایش آن با توجه به کاهش ساخت و ساز و... برای شهرداری ها به یک چالش تبدیل شده است، ایجاد و تقویت منابع درآمدی پایدار یک اصل مهم برای مدیریت شهری محسوب می شود و مدیری موفق است که بتواند با شناسایی شاخص ها و زیر ساخت های درآمدی در یک شهر به ایجاد این منابع و تقویت آن ها بپردازد.
با توجه به نیازخیابان ها ،کوچه ها، ورودی ها وخروجی های شهرنهاوند به آسفالت و روکش آسفالت ،راه انداری کارخانه آسفالت نقش مهمی در کاهش هزینه ها و تامین آسفالت مورد نیاز پروژهای شهرداری دارد.
شهردار نهاوند گفت؛ اجرای آسفالت خیابان ها و معابر شهر به عنوان یک مطالبه جدی پس از نظافت و پاکیزگی در سیمای شهری و ایجاد یک رویه جدی در پاکسازی شهر محسوب می شود.

مجید یوسفی نوید از تجهیز کارخانه آسفالت شهرداری نهاوند به سنگ شکن خبرداد و گفت: این کارخانه با ۱میلیارد و ۲۰۰میلیارد تومان با ظرفیت تولید ۸۰تن در ساعت راه اندازی شده است و روزانه ۵۰۰تا ۶۰۰تن تولید دارد.
به گفته مجید یوسفی نوید ایجاد منابع درآمدی پایدار با توجه به محدودیت ها در حوزه کلان کشور و به تبع شهرداری ها، با سیاست گذاری شورای شهر این منابع، تقویت و از خروج سرمایه و درآمدهای شهرداری هم جلوگیری می شود که تجهیز و راه اندازی کارخانه آسفالت از جمله این اقدامات است تا شهرداری برای تامین و تقویت کارهای زیر ساختی به خارج از مجموعه متکی نباشد.
یوسفی نوید تاکید کرد:  باحمایت های شورای شهر و پیگیری های انجام شده  کارخانه آسفالت شهرداری نهاوند بعنوان یکی از زیر ساخت های حمایتی و تقویتی اقتصاد مقاومتی مجهز ودر سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" با ظرفیت و تجهیزات به روز و جدید تر در حال فعالیت است  تا نهضت آسفالت برای پاسخگویی به مطالبات زیرساختی شهر با کیفیتی بهتر جان بگیرد.

تقویت منابع درآمدی پایدار

یوسفی نوید افزود: هرچند خدماتی که برای شهرداری تعریف شده است وظیفه این نهاد خدمتی است اما اولویت نخست اجرای کارهای زیر ساختی وتقویت منبع درآمدی پایدار برای مدیریت شهری است چراکه  با خودکفایی شهرداری  آن هم در شرایطی که منابع پایدار درآمدی شهرداری ها رو به کاهش رفته است، کمک بزرگی به تقویت اقتصاد این واحدهای خدماتی خواهد شد.

توانایی تامین آسفالت مورد نیاز سایر شهر ها

یوسفی نوید درباره شرایط جدید در کارخانه آسفالت شهرداری نهاوند گفت:با خودکفا شدن کارخانه آسفالت شهرداری ،زنجیره تولید آسفالت کاملا به خودکفایی رسیده است وعلاوه بر تامین آسفالت مورد نیاز شهرداری، توانایی تامین آسفالت مورد نیاز سایرشهرداری های شهرستان ، بنیاد مسکن و نوسازی مدارس و..را هم دارد.
تولید مصالح آسفالتی (ماسه شکسته، نخودی، بادی  و..)که پیش از این  از معادن دیگر خریداری می شد، حالا با خودکفایی در زنجیره تولید آسفالت و راه اندازی این  سنگ شکن ، نیازی به خرید و تامین این مصالح از خارج شهرداری نیست که این شرایط حدود 70درصد برای شهرداری صرفه جویی مالی خواهد شد.

نشست با نماینده و مسولین کشوری برای حل مشکل تامین قیر

یوسفی نوید با اشاره به کمبود قیر و مشکل تامین آن هم، افزود:  با توجه به اینکه شهر نهاوند سهمیه قیر دولتی ندارد تنها مشکل موجود بحث تامین و خرید قیر مورد نیاز است که با پیگیری و نشست هایی که با شهبازی ، نماینده نهاوند در مجلس شورای اسلامی ، مسولین کشوری داشته ایم  و در تلاش هستیم  با حمایت های بي دریغ شورا این موضوع را حل کنیم.

به گفته یوسفی نوید، در صورت تامین قیر مورد نیاز ، براحتی می شود در یک سال معابر و کوچه های شهر را از آسفالت تامین و این مطالبه را برای همیشه پاسخ داد.
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com