اجتماع حامیان ولایت در سالروز حماسه 9 دی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 26 مهر 1397 - شماره 3316
 
امروز : جمعه ، 27 مهر 1397

Today : Fri, October 19, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83410 تاریخ انتشار:  1396-10-10 - 05:45 تعداد بازدید:  400
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اجتماع حامیان ولایت در سالروز حماسه 9 دی

مادستان

 مراسم هشتمین سالگرد حماسه 9 دی در حمایت از ولایت و نظام اسلامی روز گذشته با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در بیش از هزار و 200 نقطه کشور برگزار شد و شرکت‌کنندگان یکبار دیگر با رهبر معظم انقلاب میثاق دوباره بستند.
به گزارش خبرنگاران همدان‌پیام؛ مراسم بـزرگداشـت «حماسـه 9 دی‌ماه» روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نیز روز گذشته در همدان و شهرستان‌های استان با حضور پرشور و آگاهانه ملت فهیم و بصیر ایران اسلامی برگزار شد.
رهبر معظم انقلاب در توصیف حماسه 9 دی فرموده‌اند: «حماسه 9 دی‌ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه‌ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی‌ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می‌آید."
حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد.
روز گذشته مردم همدان در سالروز گرامیداشت حماسه 9 دی همگام با دیگر نقاط کشور در مسیر میدان امامزاده عبدا... همدان تا آرامگاه بوعلی‌سینا راهپیمایی کردند.
در اين مراسم همراه با مردم مؤمن، انقلابي همدان جمعي از مسئولان استان فرماندهان نظامي و انتظامي، نهادهاي دولتي، دانشجويان، دانش‌آموزان و ساير اقشار حضور داشتند.
اقشار مختلف مردم، روحانیان و مسئولان همچنین در اعتراض به تجمع عده‌ای از آشوبگران که در عصر روز جمعه در همدان شعارهای ساختارشکنانه سر داده بودند، به میدان آمده و راهپیمایی کردند.
راهپیمایان با تقدیر از نیروی انتظامی که روز جمعه با آشوبگران مقابله کرد، شعار "نیروی انتظامی، تشکر تشکر" سر دادند.
همچنین راهپیمایان علیه افرادی که روز جمعه در شهر همدان به اموال عمومی خسارت وارد کردند با سر دادن شعارهایی نظیر «خسارت بیت المال، فتنه آمریکایی»، «فتنه‌گر حیا کن، اقتصاد رو رها کن» و «برای دفع فتنه، ایران پر از جهادی است»، «مرگ بر آمريكا»، «اصلاح اقتصادي پيروزي سياسي» اعتراض خود را نشان دادند.
فرمانده سپاه انصارالحسين (ع) همدان نیز در سالروز حماسه 9 دي در جمع راهپيمايان با اشاره به ترفندهاي استكبار در 4 دهه پس از انقلاب اسلامي ، اتحاد مردم و تبعيت از فرامين رهبري را مورد تأييد قرارداد و آن را رمز پيروزي ملت و انقلاب اسلامي دانست. مظاهر مجيدي بيان كرد: مردم همدان به ياد شهدا دفاع مقدس در حماسه حضور يافتند تا بار ديگر از آرمان‌هاي انقلاب اسلامي ايران دفاع كنند.
وی تصريح كرد: حماسه بزرگ 9 دي روز بصيرت است روزي كه مردم تمام‌قد آمدند تا بگويند پاي عهدي كه با ولايت فقيه بسته‌اند، ايستاده‌اند.
مجیدی افزود: برخي فتنه‌گران پس از انتخابات آمدند تا صحنه را غبارآلود كنند اما تدابير مقام معظم رهبري مسير حق از باطل شناخته شد و مردم تشخيص دادند حق و باطل كجاست؟ پشت صحنه‌هاي انتخابات اتاق فكر استكبار جهاني است، كه اين فتنه‌ها را هدايت مي‌كند، آمريكا در جلسه‌ای عنوان كرده است كه تنها را جدا كردن مردم از نظام انقلاب اسلامي ايران همين انتخابات است.
وی اظهار داشت: در 9 دي 88، حماسه كربلا كه تاريخ 1400 ساله دارد تكرار شد و با وجود اينكه برخي دنبال فراموش شدن اين حماسه عظيم هستند اما حماسه 9 دي همچنان جاودانه مي‌ماند.
مجیدی خاطرنشان كرد: استكبار جهاني پس از فتنه 78 براي فتنه بزرگتر 88 برنامه‌ريزي كردند و در اتاق‌هاي فكرشان تصميم گرفتن تا با به كارگيري انقلاب مخملي با ديگر روند جمهوري اسلامي ايران را تغيير دهند.
وی با اشاره به وجود برخي مشكلات اقتصادي در جامعه از دولتمردان خواست تا اين مشكلات را با جديت پيگيري و رفع كنند.
 ایمان وحدت و رهبری استوانه‌های انقلاب
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس در گرامیداشت نهم دی‌ماه «روز بصیرت» در مسجد جامع ملایر در میان مردم پرشور و انقلابی شهرستان گفت: این انقلاب که در کشور ما مهمان است مرهون سه اهرم و استوانه ایمان مردم، وحدت بین اقوام و قشرهای مختلف و امام راحل است.
حجت‌الاسلام حسن نوروزی با اشاره به ولایتمداری مردم ایران افزود: حضور سلمان فارسی و مردم ولایتمدار ایران در طول تاریخ بویژه در 3 قرن اولیه اسلام باعث بیرق داری این مردم و نپذیرفتن حکومت پان فارسیسم، لائیک و امپریالیستی پهلوی شد.
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امام راحل در وجود خود ایمان به خدا، شناخت مردم و ایمان به هدف خود را داشت و می‌دانست مردم ایران همواره پشتیبان ولایت و روحانیت خواهند بود و علل پیروزی انقلاب این موارد هستند.
وی ادامه داد: ارتباط بین رهبری، وحدت و نظام ارتباطی سینرژیکی است اتحاد به ما می‌گوید زیر لوای رهبر بر اساس ایمان جمع شویم یک روحانی مجتهد شد امام و پیشوای ما و هدفی را ایجاد کرد که تمام جامعه یکپارچه شدند و بعد از 39 سال علت های پیروزی انقلاب علت تداوم آن است و آنچه ما را استوار نگه داشته ایمان رهبری و ایمان است.
 همه همانند رهبری خود را مطیع قانون بدانند
حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی استاد حوزه و دانشگاه نیز به عنوان سخنران مراسم 9 دی در اسدآباد گفت: همه باید طبق قانون عمل کنند همانطور که رهبری خود را مطیع قانون می‌دانند.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی با بیان اینکه باید به قواعد جمهوریت پایبند باشیم، گفت: در بزرگداشت این روز مباحثی وجود دارد که باید به آنها پرداخته شود.
وی با اشاره به اینکه افراد مختلفی با عقاید مختلف در جامعه ما هستند، یادآور شد: اگرچه در جامعه مؤمنین بسیار زیادی وجود دارد اما مخالفینی هم وجود دارد و باید با منطق سخن گفت تا در ترازوی نقد قرار گیرد.
حسینی افزود: بعضاً با سؤال‌های مواجه می‌شویم که چرا رهبری برای رفع مشکلات اقتصادی کاری نمی‌کنند در پاسخ به اینگونه سؤال‌ها می‌توان به فرمایشات رهبری مراجعه کرد.
این استاد حوزه و دانشگاه گفت: قانون موازین پاسخگویی را مشخص کرده و هر کس به اندازه‌ای که حوزه اختیارات اوست باید پاسخگو باشد و رهبری طبق قانون اساسی در کشور مسئولیت اجرایی ندارد جز در زمینه نیروهای مسلح، مسئولیت اجرایی به عهده قوای 3گانه می‌باشد.
حسینی گفت: رهبری مدیریت، حفظ و جهت‌گیری انقلاب و نظام را بر عهده دارد و باید مراقب باشد تا انقلاب و نظام از آرمان‌هایش منحرف نشده و فریب دشمنان را نخورد و مسئولیت اجرایی به عهده مسئولان اجرايی است.
وی با بیان اینکه مملکت باید با روال قانونی و مسئولیت‌های مشخص شده پیش رود و هر کس به میزان اختیارات خود مسئول است همانطور که اختیارات افراد با قانون اساسی مشخص می‌شود افزود: طبق قانون 11 وظیفه برای رهبری معین شده و رهبری وظیفه مبارزه با اختلاس را ندارد.
وی خاطرنشان کرد: امروز مهمترین مشکل مردم مشکل اقتصادی است که برای رفع مشکل اقتصادی باید سیاست‌های کلی نظام اجرا شود.
وی ادامه داد: همه در هر لباسی که هستیم باید مطیع قوانین و به جمهوریت پایبند باشیم.
 وی با بیان اینکه هنوز جا نیافتاده که ما در کشور جمهوری اسلامی داریم نه حکومت اسلامی گفت: باید به قواعد جمهوریت پایبند بود اگر به قانون عمل نکنیم سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و هر کس به میزانی که قانون به او اختیار داده باید انجام وظیفه کند.
وی با اشاره به اعتراضات روز جمعه گفت: این‌هایی که اعتراض می‌کنند در یک مسأله حق دارند که آن هم فشار اقتصادی است مردم طبق گفته رهبری "گله دارند" ولی باطل آن این است که کار غیرقانونی انجام می‌دهند و شعارهای غیرقانونی سر می‌دهند.
امام جمعه نهاوند نيز در مصلی شهر در مراسم 9 دی این شهرستان گفت؛ در قضایای روزهای اخیر نیز مشاهده کردید که آمریکا از این افراد ناآگاه حمایت کرد درصورتی‌که امریکا دشمن ملت ایران است.
حجت الاسلام مغیثی افزود: دشمن در حال فتنه است و باید مراقب باشیم، امروز آمریکا در حال برنامه‌ریزی و ایجاد فتنه است بنابراین باید با بصیرت و آگاهانه اقدام کنیم.
مغیثی گفت: امروز بصیرت یعنی رفتن به سمت ولایت‌فقیه و اطاعت از فرامین ایشان است چون در طول سال‌های انقلاب اسلامی هموار اطاعت از فرامین رهبر معظم انقلاب و امام راحل نسخه پیروزی‌بخش ملت ایران بوده است.
وی بیان داشت: در ۸ سال دفاع مقدس بر اساس اعتقاد به ولایت‌فقیه بود که توانستیم موفق شویم و امروز نیز اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم و باید از رهبری تبعیت کنیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com