يادواره 20 شهيد سوباشي برگزار شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

Today : Sat, May 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84580 تاریخ انتشار:  1397-05-09 - 05:45 تعداد بازدید:  163
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

يادواره 20 شهيد سوباشي برگزار شد

مادستان


امير محمدرضا صادقي، افزود: همه ما بايد ياد و خاطره شهدا را گرامي بداريم وزنده نگهداشتن ياد و خاطره شهدا وظيفه تك‌تك ماست. بنابراين هرگز نبايد ازياد شهدا غفل شويم و بايد آنها را سرلوحه زندگي خود قرار دهيم.
وي ادامه داد: شهداي سايت سوباشي از قوي‌ترين و بهترين نفرات و با سطح آموزش بالا بودند و تا آخرين نفس از اين مرزوبوم دفاع كردند و در نهايت به آرزوي ديرينه خود كه همان شهادت بود، رسيدند و ياد و نامشان هميشه در تاريخ ثبت شده و دليرمرديشان زبانزد خاص و عام است.
امام‌جمعه كبودراهنگ نيز در اين مراسم با گراميداشت ياد و خاطره شهدا اظهار داشت: به بركت خون شهدا همه دشمنان اسلام مو انقلاب تاكنون شكست خورده و شكست خواهند خورد و همه نقشه شومشان ناكام خواهد ماند و هرگز موفق نخواهند شد. بنابراين ما بايد قدردان شهدا و خون پاك شهدا باشيم؛ چراكه امروز به جايي رسيده‌ايم كه دنيا مي‌داند اگر تعهدي و پيمان‌نامه‌اي منعقد شود و زير معاهده و پيمان‌نامه امضاي ايران نباشد، ناقص است و همه اينها ثمره خون پاك شهدا و رزمندگان ايران اسلامي است.
حجت‌الاسلام باقري ادامه داد: ‌آمريكا در سال 1347 يك برنامه 50 ساله را ترسيم كرد به عنوان فتح قلب خاورميانه كه بايد 50 ساله ايران را فتح كنند و سال گذشته اين 50 سال به اتمام رسيد و آمريكا ناراحت از اين بود كه نتوانست كاري از پيش ببرد ولي تأسفانه حادثه آتش‌سوزي پلاسكو، كشتي سانچي، قطار و اتوبوس و... موجب خوشحالي دشمنان قسم‌خورده اسلام و انقلاب شد.
وي خاطرنشان كرد: اتحاد و يكدلي و ايثاري كه مردم ياران دارند، دسيسه‌هاي دشمنان را نابود مي‌كند و امروزه دشمناني چون آمريكا براي مقابله با ايران در هراس هستند؛ چراكه امروزه كشور ما يك كشوري قدرتمند است و اجازه نخواهد داد كه دشمنان براي آنها تصميم‌گيري كنند و باز هم همه اين موفقيت‌ها را مديون خون پاك شهدا هستيم.
حجت‌الاسلام باقري خاطرنشان كرد: شهداي سايت سوباشي نيز از افتخارات بزرگ ما هستند و برگزاري چنين يادواره‌هايي كار بسيار كوچكي است در مقابل بزرگي و عظمت شهدا و وظيفه همه ماست كه ياد و خاطره شهداي اسلام و انقلاب را زنده نگه داريم.
امير فراوان؟؟، يكي از بازنشستگان منطقه پدافند هوايي نيز دراين مراسم گفت: پدافند صحنه‌هاي نبردرا مي‌بيند، مي‌شنود و گزارش مي‌دهد. وظيفه بسيار مهمي را بر عهده داشته و دارد و منطقه پدافند هوايي شهداي سوباشي نيز يكي از حساس‌ترين نقاطي است كه تاكنون كارهاي بسيار بزرگي در اين منطقه انجام گرفته است و سايت سوباشي متعلق به منطقه همدان و ارتش نيست، بلكه افتخار بزرگي براي ايران اسلامي است كه بعد از منهدم شدن اين سايت و به شهادت رسيدن فرماندهان و كاركنان از جمله شهيد دستنبو در پنجم مرداد سال 67، تقريباً 24 ساعت هيچ پروازي انجام نشد و هيچ پدافندي جرأت تصميم‌گيري نداشت.
وي افزود: شهداي سايت سوباشسي تا آخرين لحظه مي‌دانستند كه به شهادت مي‌رسند و به استقبال شهادت رفتند و  در مقابل دشمنان تا نفس‌هاي آخرشان ايستادگي كردند و جنگيدند براي دفات از اين مرزوبوم و آنها براي آراميش و آسايش امروز ما از خود گذشتند و به مقام والاي شهادت دست يافتند.
وي در ادامه افزود:‌ شهداي سايت سوباشي مدافعان آسمان ولايت، مدافعان حرم حضرت معصومه(س) بودند. بنابراين بايد بيشتر از اينها به اين شهدا بها داده شود؛ چرا در موزه همدان اثري از شهداي سوباشي نيست. آنها كارهاي بسيار بزرگي انجام داده‌اند كه بايد با زنده نگه داشتن نام و يادشان جوانان نسل امروز با كارهاي بزرگ آنها آشنا شوند و جانفشاني اين شهدا بايد بيشتر بازگو شود.
در پايان اين مراسم چندين برنامه فرهنگي و هنري اجرا شد و از خانواده‌هاي شهداي سايت سوباشي تقدير شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com