1397-11-171397-11-27bool(false) 1397-11-171397-11-27bool(false) اخبار کوتاه مادستان 3223 همدان پیام
 
 
جمعه - 26 بهمن 1397 - شماره 3413
 
امروز : شنبه ، 27 بهمن 1397

Today : Sat, February 16, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84478 تاریخ انتشار:  1397-04-04 - 05:45 تعداد بازدید:  88
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اخبار کوتاه مادستان 3223

مادستان

آغاز برداشت جو از اراضی کشاورزی اسدآباد
 مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از آغاز برداشت محصول جو از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد .
سقراط بیرنگ، اظهار کرد: سطحی افزون بر 10 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به کشت جو اختصاص یافته که از این میزان 70 درصد کشت جو دیم و مابقی جو آبی بوده و با توجه به بارندگی‌های مطلوب فصل بهار امسال پیش‌بینی تولید بیش از 25 هزار تن محصول جو در این شهرستان شده است.
وی میزان بارندگی فصل بهار امسال در این شهرستان را 420 میلیمتر برشمرد و خاطرنشان کرد: امسال خسارت‌هایی در رابطه با سیل و آبگرفتگی، تگرگ‌زدگی و سرمازدگی به اراضی کشاورزی شهرستان وارد شد که در صورت نبود این خسارت‌ها بدون شک میزان تولید پیش‌بینی شده رشد بیشتری داشت.
به گزارش ایسنا، بیرنگ با اشاره به افزایش 30 درصدی تولید محصول جو امسال نسبت به سال گذشته افزود: با توجه به آغاز برداشت محصول جو در حال حاضر 85 کمباین از نوع معمولی و نیمه‌سنگین در سطح اراضی جو این شهرستان مستقر شده‌اند.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد با بیان اینکه جو به عنوان یکی از محصولات استراتژیک بوده و توسط دولت دارای خرید تضمینی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت تضمینی جو توسط دولت 1030 تومان اعلام شده که آمادگی و هماهنگی لازم برای خرید از کشاورزان را انجام داده‌ایم .
وی در ادامه از آغاز برداشت گندم شهرستان در اواخر تیرماه خبر داد و گفت: سطحی افزون بر 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به کشت گندم دیم و آبی اختصاص یافته که براساس پیش‌بینی‌ها از این میزان سطح 70 تا 75 هزار تن محصول قابل برداشت خواهد بود که این میزان تولید نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش خواهد داشت.جشنواره‌های گردو و صنایع مبل و منبت در تویسرکان برگزار می‌شود
 جشنواره های گردو و مبل و منبت در سطح ملی، شهریورماه امسال در تویسرکان برگزار می‌شوند.
فرماندار تویسرکان در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره گردو در تویسرکان اظهار داشت: سال گذشته شاهد برگزاری اثر گذار جشنواره‌های گردو و صنایع مبل و منبت در تویسرکان بودیم و امسال با استفاده از تجربیات گذشته شاهد برگزاری جشنواره‌های بهتری خواهیم بود.
حبیب مومیوند افزود: آنچه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، مشارکت عموم مردم و به ویژه بخش خصوصی برای اثر گذار برگزار کردن این جشنواره است.
وی با اشاره به اینکه تویسرکانی‌های صاحب نظر و صاحب موقعیت در مناطق مختلف کشور پرشمار هستند تاکید کرد: باید از ظرفیت این افراد نیز بهره‌وری حداکثری ایجاد شود تا شاهد حضور گردشگران بیشتری در شهرستان تویسرکان باشیم.
به گزارش تسنیم،  مومیوند تصریح کرد: انتظار داریم امسال حضور باغداران، کشاورزان و فعالان حوزه صنایع مبل و منبت بسیار پررنگ تر و بیشتر از سال گذشته باشد تا شاهد رقم خوردن تحولات چشمگیری در این بخش‌ها باشیم.
فرماندار تویسرکان گفت: شهرداری های سه شهر تویسرکان، سرکان و فرسفج باید با ارائه و اجرای برنامه های اثر بخش و مدون در برگزاری این جشنواره ها نقش آفرینی ملموسی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه شهریورماه زمان اوج حضور گردشگران و میهمانان تابستانی در شهرستان تویسرکان است تاکید کرد: باید از این امتیاز ویژه بیشترین بهره وری در مسیر پویایی اقتصاد شهرستان را ایجاد کرد.
مومیوند گفت: شهرستان تویسرکان همچنین باید سهم خود از رویداد بین المللی همدان 2018 را با برنامه ریزی های هدفمند محقق کند.
وی همچنین به پنجم مرداد ماه به عنوان روز تویسرکان اشاره و تاکید کرد: این روز باید نقطه عطفی برای پرداختن جامع به همه ابعاد و ظرفیت های شهرستان تویسرکان باشد و تنها در یک مراسم کوچک و سخنرانی منحصر نشود.

در کميته برنامه ريزي شهرستان فامنين عنوان شد
148 ميليارد ريال اعتبار
براي فامنین
 148 ميليارد ريال اعتبار براي شهرستان فامنین در سه بخش نفت و گاز ، توازن و استاني توزيع مي‌شود.
کميته برنامه ريزي شهرستان فامنين با حضور فرماندار شهرستان ، نمايندگان مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي ، رؤساي محترم ادارات و مديران استاني در محل سالن جلسات شهرداري برگزار شد.
فرماندار فامنين در این جلسه بیان کرد : امروز بيش از هر زمان جامعه نيازمند هم انديشي و تشريک مساعي مسئولين محلي است تا با ايجاد پويايي ، تحرک ، افزايش کارايي و بازدهي در حوزه مديريت دستگاه ها شاهد ارائه ابتکارات و ايده هاي نو در جهت پيشرفت توسعه شهرستان باشيم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فامنین، مجيد شماعي گفت : تصميمات کميته برنامه ريزي نقش مؤثر و تعيين کننده اي در پيشبرد و تحقق اهداف و برنامه هاي کلان شهرستان در بخشهاي مختلف ايفا مي کند ، جايگاه اين کميته در ايجاد و اصلاح زير ساختهاي شهرستان بسيار حائز اهميت است و بايد برنامه هاي اين کميته به طور کامل اجرا شود. وی افزود : مسئولين بايد با استفاده از ظرفيت هاي دروني در جهت رفع موانع توسعه شهرستان حرکت کرده و تلاش نمايند تا با کمترين امکانات بيشترين خدمات را به مردم ارائه کنند .
فرماندار فامنين اظهار اميدواري کرد با همت و تلاش مضاعف مسئولين شهرستان در جذب به موقع اعتبارات و تعامل و همکاري مديران دستگاه هاي اجرايي استان توسعه عمران و آباداني شهرستان فامنين با شتاب بيشتري ادامه يابد .

۳۳ معتاد دستگیر شدند
 فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد از دستگیری ۴ سارق و ۳۳ معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر در نتیجه اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان خبرداد.
اسماعیل جمشیدی گفت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با هدف افزایش احساس امنیت در بین شهروندان، با حضور پلیس های تخصصی، کوپ و ستادی در این شهرستان اجرا شد.
وی افزود: در این طرح، علاوه بر دستگیری ۱۸ نفر معتاد متجاهر، ۱۵ نفر خرده فروش مواد مخدر نیز دستگیر و از آن ها مقداری انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی کشف شد.
به گزارش مهر، جمشیدی در ادامه گفت: در این ماموریت، تعداد ۲۹ دستگاه خودرو و موتورسیکلت که به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات موجب سلب آسایش عمومی شده بودند توسط ماموران انتظامی شهرستان توقیف و روانه پارکینگ شد.
وی عنوان کرد: در این طرح همچنین ۴ فقره انواع سرقت کشف و ۴ نفرسارق نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.
جمشیدی با بیان اینکه اجرای این گونه طرح ها استمرار خواهد داشت، عنوان کرد: شهروندان هرگونه موارد مشکوک را از پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد برای پیشگیری از سرقت وسایل نقلیه به شهروندان توصیه کرد از پارک کردن آن در محل های خلوت به مدت طولانی اجتناب کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com