شهر قروه درجزین نیازمند توجه مسئولان همدان پیام
 
 
یکشنبه - 29 مهر 1397 - شماره 3318
 
امروز : يكشنبه ، 29 مهر 1397

Today : Sun, October 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83460 تاریخ انتشار:  1396-10-12 - 05:45 تعداد بازدید:  254
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نایب رئیس شورای اسلامی شهر قروه درجزین تاکیدکرد
شهر قروه درجزین نیازمند توجه مسئولان

مادستان

 رزن- مریم توسلی مهران- خبرنگار همدان پیام: عدم توجه به شهر قروه درجزین موجب شده رشد جمعيتي این شهر كه تا پايان دهه 80 صعودي بوده با آغاز دهه 90 و عدم استقرار امكانات رفاهي و درمانی با سير نزولي جمعيت مواجه شود.
 نایب رئیس شورای اسلامی شهر قروه درجزین گفت: شوراهای شهر قروه درجزین برنامه ای جامع برای ۴ساله پنجم شوراها در نظر دارد تا طبق برنامه ریزی های صورت  گرفته اقدامات موثری در عمران و آبادانی شهر صورت گیرد
اصغر مرادی در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره به اینکه جایگاه سی ان جی این شهر با مشارکت بخش خصوصی ساخته خواهد شد افزود: کلنگ‌زنی جایگاه سی ان جی شهر قروه درجزین که در دهه فجر سال گذشته انجام شد تابستان سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد. وی با عنوان اينكه شورای شهر قروه درجزین در راستاي رفاه و آسايش بانوان برنامه هایی را مدنظر دارد گفت: احداث پارك بانوان از برنامه هاي پيش روي شوراها مي باشد كه با برنامه ريزي های صورت گرفته در دوره پنجم انجام خواهد شد و 2 محل در حال بررسي است و پس از بررسی ها مناسب ترين مكان در نظر گرفته خواهد شد.. مرادی با اشاره به اینکه ساخت شهرك پرديسان قروه درجزین واقع در جنوب شهر قروه درجزين كنار كمربندي همدان در دوره قبل آغاز شده است اظهار داشت: در خصوص  جدول گذاري، گذربندي و ايجاد امكانات براي اين شهرك تلاش خواهيم كرد كه هم مشكل همشهريان داراي زمين در اين شهرك  رفع شود و هم با ايجاد بستر و زمينه ساخت و ساز در شهر را بالا برده و باعث در آمد زايي براي شهرداري شود.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر قروه درجزین خاطرنشان کرد:  آسفالت ریزی  لاین جنوبی کمربندی مسکن مهرتا بهار سال آينده انجام خواهد شد.
وی افزود:  در صورت انجام  تملك و زيرسازي و بلواركشي 25 درصدباقيمانده از رينگ شهر در قسمت جنوب شرقي، رينگ دور شهر كامل خواهد شد.
اصغر مرادی یادآور شد: عمليات عمراني جدول گذاري ميدان ورودي از سمت كاج  انجام شده و در سال آينده نسبت به نصب المان و فضاي سبز اقدام خواهد شد
مردای اظهار داشت: در خصوص زيباسازي شهري برنامه هايي مدنظر داريم و با تمهيدات و تسهيلات كه در نظر خواهيم گرفت و كمك همشهريان در مسير اصلي شهر با نصب نماهاي مناسب جلوه و منظر شهري مناسب شود. وی ادامه داد: در خصوص كاشت چمن، درخت و درختچه در كمربندي مسكن مهر و نصب روشنايي علاوه بر زيباسازي مشكل تردد ساكنين مهر در راستاي پاسخگويي به درخواست مردمي نیز برطرف خواهد شد. مردای ضمن گلایه از عدم توجه مناسب به شهر قروه درجزین گفت: قروه درجزین دارای قديمي ترين شهرداري شهرستان است اما متاسفانه با شرايطی  كه بوده حق مطلب آنگونه که باید ادا نشده است. وی اظهار داشت: سابقه بازار قروه درجزين به بيش از 500 سال بر مي گردد. مردای با اشاره به اینکه بايد نگاه مسئولين به قروه بيشتر بوده اظهار داشت:عدم توجه به اين شهر موجب شده رشد جمعيتي قروه كه تا پايان دهه 80 صعودي بوده با آغاز دهه 90 و عدم استقرار امكانات رفاهي و درمانی با سير نزولي جمعيت مواجه شود. مرادی گفت: سعي بر اين است با پيگيري و كمك مسئولين بتوانيم در خصوص استقرار فرمانداري در قروه در جزين عقب ماندگي ها جبران شده و قروه درجزين به جايگاه مطلوبي برسد. وی یکی از اصلي ترين مباحث و مشکلات قروه درجزین را بحث بهداشت و درمان عنوان کرد و گفت: عدم خدمات رساني مناسب بهداشتی و مراجعه شهروندان قروه درجزین و روستاهای اطراف به رزن از نظر مالي  و رفت و آمد مشكلاتي را براي مردم در پي داشته است و برای همه مقدور نیست تا به بیمارستان شهر رزن مراجعه نمایند. مرادی اظهار داشت : از دیگر مشکلات شهر قروه درجزین این است که   2 داروخانه این شهر به صورت روزانه فعالیت می‌کنند و شبانه خدماتی ارائه نمي دهند. مرادی اضافه کرد: با راه اندازي درمانگاه درمان بستر قروه درجزين در دهه فجر بخشي از مشكلات رفع خواهد شد اما با توجه به اینكه مركز جامع سلامت تيپ 2 مي باشد در عمل نمي تواند  خدمات شايسته ای براي همشهريان داشته باشد مگر اينكه به گفته مسئولین بهداشت به تيپ يك ارتقا يابد كه اين امر نيز به ظاهر غير ممكن مي باشد. وی در خاتمه عدم وجود اماکن  رفاهي و تفريحي براي همشهريان را از دیگر مشکلات قروه درجزین برشمرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com