1397-11-171397-11-27bool(false) 1397-11-171397-11-27bool(false) گیان بهشتِ امنِ سرمایه‌گذاری گردشگری همدان پیام
 
 
جمعه - 26 بهمن 1397 - شماره 3413
 
امروز : شنبه ، 27 بهمن 1397

Today : Sat, February 16, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84444 تاریخ انتشار:  1397-03-27 - 05:45 تعداد بازدید:  151
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گیان بهشتِ امنِ سرمایه‌گذاری گردشگری

مادستان

 نهاوند- معصومه کمالوند-خبرنگار همدان پیام: بهشت های بدون متولی در نهاوند، سال ها بود که بدون مدیریت به حال خود رها شده بود.
در حالی که این موقعیت های بکر و درآمد زا در حوزه گردشگری ، فرصت های قابل توجهی برای تقویت اقتصاد گردشگری شهرستان و البته اشتغال آن بود.
در نهایت ناهمخوانی شرایط موجود سراب و درآمدهای حاصل از آن، ماموریتی شد برای  تعیین تکلیف درآمدهای سراب گیان از جانب استاندار همدان به فرماندار وقت نهاوند(حمیدوند)، که بهمن ماه ۹۶در جمع اهالی گیان بنا به در خواست مردم اعلام شد و همین جرقه ای شد تا این فرصت خاص گردشگری در نهاوند تعیین تکلیف و بحث متولی آن هم بعد از سال ها مشخص شود.
واگذاری سراب گیان به شهرداری
 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند در این باره توضیح داد: پس از ورود مدعی العموم در ابتدای سال جاری به موضوع ساماندهی چشمه سراب‌های گیان و گاماسیاب نهاوند و بهره برداری از سراب گیان با انعقاد قرارداد رسمی از سوی اداره منابع طبیعی به شهرداری  واگذار شد.
به گفته سید هادی مصطفوی، لذا از نظرقانونی ،در حال حاضر سراب گیان صرفا یک متولی و نه چند متولی و اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر دارد و هر گونه اقدام با عنوان خدمات یا ساماندهی را باید با هماهنگی و نظارت شهرداری گیان و منابع طبیعی انجام دهد و دخالت در این امر می‌‍تواند مسئولیت حقوقی را به دنبال داشته باشد.
 ساماندهی سراب و شفاف سازی درآمدها
مصطفوی همچنین دربحث ساماندهی سراب گیان هم گفت: شفاف سازی محل درآمد و هزینه‌ها با تعیین حساب متمرکز، توجه به مسایل فرهنگی و اجتماعی، ساماندهی وضعیت روشنایی در تمام محورها، کنترل تردد‌ها و تعیین ساعت ورود و خروج و ساماندهی استراحت گاه‌های مسقف از این موارد است.
 کسی حق دخالت یا تخلف در سراب ندارد
وی با بیان اینکه پرونده قضایی متشکله در این باره که در مرحله کارشناسی است، ادامه داد: پس از اعلام نظر دیوان محاسبات و سازمان بازرسی منطقه غرب کشور، در صورت احراز بزه با مرتکبین برخورد قانونی خواهد شد و شهرداری گیان نیز رعایت ضوابط ذکر شده را در دستور کار قرار داده و هر گونه دخالت یا تخلف را با مستندات به دادسرا اعلام خواهد کرد.
 یک قدم تا دهکده گردشگری
شهردار گیان با بیان اینکه این سراب بزرگترین جنگل تفریحی توریستی در استان است که باید پیش از این مورد توجه قرار می گرفت و با توسعه خدمات و جذب گردشگر و موقعیت های اقتصادی و اشتغال زای آن  برای شهرستان تقویت می شد، افزود؛ این سراب در حال حاضر اولویت برنامه های مدیریت شهری در گیان است و آرمان دهکده گردشگری هم دور از دسترس نیست.
سراب گیان آماده سرمایه گذاری
علی جلالی با بیان اینکه واگذاری سراب به شهرداری و مشخص شدن متولی آن، اقدام مهمی در اجرای برنامه های توسعه ای در سراب محسوب می شود و اینکه این سراب پس از سال ها از بلا تکلیفی خارج شده است، تصریح کرد: این موقعیت شرایط را برای کار سرمایه گذار امن تر کرده است و حالا می شود با اطمینان از سرمایه گذاران و صاحبان طرح عای قابل اجرا در سراب دعوت کرد تا با اطمینان خاطر سرمایه خود را برای توسعه بخش گردشگری شهرستان در گیان به میدان بیاورند. جلالی گفت: اطمینان داریم با ظرفیتی که از استقبال گردشگران در روزهای مختلف سال از این سراب می شود، هیچ سرمایه گذاری از حضور و فعالیت در آن نادم نخواهد شد.
 خدمات در گیان ادامه دارد
وی گفت: روشنایی  مسیر دسترسی سراب  از ابتدای ورودی تا سراب، را برق استان و شهرستان،از اواخر اردیبهشت وارد فاز اجرا کرده است و  فرماندار نهاوند هم کمک های اعتباری خوبی را برای توسعه خدمات اختصاص داده است.
 حال خوب گردشگری را سرایت دهید
انتظار می رود این شرایط برای گاماسیاب و فارسبان هم اجرا شود تا بلکه فرصت هایی که تا کنون در این موقعیت های اقتصادی گردشگری سوخت شده است جایگاه واقعی خود را پیدا کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com