1399-05-031399-05-13bool(false) نمی‌توان خواست و فکر مردم را مهندسی کرد همدان پیام
 
 
دوشنبه - 13 مرداد 1399 - شماره 3818
 
امروز : دوشنبه ، 13 مرداد 1399

Today : Mon, August 3, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  69409 تاریخ انتشار:  1394-12-13 - 05:45 تعداد بازدید:  2182
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار در همایش روز مهندس
نمی‌توان خواست و فکر مردم را مهندسی کرد

مادستان
■ پسندیده نیست که دانشگاه صنعتی باشد و کارآفرینی نباشد 
  استاندار همدان با تقدیر از همت و حمیت مردم در برگزاری انتخابات 7 اسفند، گفت: مشارکت و حضور مردم سازنده و تأثیرگذار بود.
محمدناصر نیکبخت روز چهارشنبه در دومین همایش روز مهندس که در دانشگاه صنعتی همدان برگزار شد، با بیان اینکه حضور 50 درصدی مردم تهران در پای صندوق‌های رأی بی‌سابقه بوده و حاکی از یک تصمیم است، بیان کرد: نمی‌توان خواست و فکر مردم را مهندسی کرد.
وی افزود: هر چیزی را به جز فکر مردم می‌توان مهندسی کرد اما فکر و خواسته مردم را نمی‌توان و نباید مهندسی کرد؛ چراکه مردم بیشتر از مسئولان می‌فهمند و می‌دانند و تمامی امور جامعه را رصد می‌کنند.
نیکبخت با اشاره به اینکه مردم با هیچکس عهد اخوت نبسته و در زمانی که تشخیص بدهند کاری را انجام می‌دهند، گفت: امیدواریم کسانی که در انتخابات پیروز شدند بتوانند پاسخگوی این استقبال مردم باشند و برای نظام و مردم مفید واقع شوند؛ چراکه اگر امروز در انرژِی هسته‌ای توفیقاتی به‌دست آورده‌ایم با پشتیبانی مردم بوده است. وی در بخش دیگری از حضور و مشارکت مردم همدان در انتخابات تشکر و قدردانی کرد و افزود: مردم استان همدان با وجود همه محدودیت‌ها و مسائلی که می‌توانست موجبات بی‌میلی به شرکت در انتخابات را ایجاد کند، مشارکت خوب و شایسته‌ای داشتند. نیکبخت از حضور در دانشگاه صنعتی ابراز خرسندی کرد و یادآور شد: باید اذعان کرد دانشگاه صنعتی همدان با پیگیری‌ها و تلاش‌های مهندس زبردست، استاندار وقت همدان احداث شد و امروز شاهد دانشگاهی بزرگ و ارزشمند در استان هستیم. وی گفت: این مورد قبول نیست که دانشگاه صنعتی در استان وجود داشته باشد اما کارآفرینی صورت نگیرد، بلکه باید در کنار آن کارآفرینی انجام شود. نیکبخت با تأکید بر ایجاد پیوند بین بازار تولید و دانشگاه، بیان کرد: پسندیده و مورد قبول نیست که دانشگاه صنعتی و دانشجویان نخبه داشته باشیم اما اشتغال، پیشرفت و توسعه در کنار آن مشاهده نکنیم. استاندار همدان گفت: همه دانشگاه‌های استان باید در تعالیم و آموزش‌وپرورش خود به‌گونه‌ای عمل کنند که حاصل آن توسعه و کارآفرینی باشد، البته این بدان معنا نیست که سنت‌ها را پشت پا بزنیم بلکه باید صنعت، توسعه، مدرنیته و سنت را کنار هم ببینیم. نیکبخت با اشاره به اینکه باید علوم غربی را بومی‌سازی کرده و در کشور به‌گونه‌ای کاربردی کنیم، بیان کرد: خوشبختانه برجام را پشت سر گذاشتیم و دنیا رویکرد تازه‌ای نسبت به ایران پیدا کرده است اما نمی‌خواهیم این رویکرد به‌گونه‌ای باشد که ما مصرف‌کننده باشیم.
استاندار همدان گفت: باید از تدبیرخوب دولت بهره‌گرفته و به‌گونه‌ای عمل کنیم که علوم را بومی کرده و اشتغال ایجاد کنیم.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
بنده خدا - 1394-12-13
ما همه ایرانی هستیم ،در ایران زندگی میکنیم،همه به اصول مقدس اسلام،نظام و انقلاب اسلامیمان معتقد وبه دنبال اصلاح هستیم مهم ان است که انقلاب اسلامی ایران حرف نویی برای دنیا ارائه کرده است وبا قدرت مقام معظم رهبری وبپشتوانه مردم ولایتمدار مقابل تمام استکبار جهان ایستاده است همه مسئولان ونمایندگان مردم وهمه ملت ایران سربازان انقلابند.
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com