وزارتخانه وضعیت مدیریت آموزش و پرورش همدان را مشخص کند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 29 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134462 تاریخ انتشار:  1402-07-03 - 09:37 تعداد بازدید:  1849
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نماینده ولی‌فقیه در استان:
وزارتخانه وضعیت مدیریت آموزش و پرورش همدان را مشخص کند

گزارش ویژه


با توجه به‌ آغاز سالتحصیلی از وزرات آموزش و پرورش تقاضا دارم که هرچه سریع‌تر وضعیت مدیریت آموزش و پرورش استان را مشخص کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان گفت: لازم است، به مشکلات حوزه آموزش و پروش استان از قبیل کمبود معلم و زیرساخت‌ها توجه ویژه شود.

حجت الاسلام حبیب‌ا...شعبانی‌موثقی بیان کرد: مدارس فقط جای آموزش نیست ، بلکه باید به مسأله تربیت و پرورش به جد توجه شود و انتظار ما از دولت این است که در مسائل تربیتی و پرورشی همت بیشتری داشته باشد که این مهم همراهی همه مسئولان استان را در این زمینه می‌طلبد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: عامل پیروزی ملت‌ها تجهیزات و ادوات نیست ، همانطور که در دوران هشت سال دفاع مقدس آنچه که باعث پیروزی و مقاومت ملت ما در مقابل دنیای آن روز شد، اراده ملت بود.

وی تصریح کرد: در دوران طاغوت ملت ایران اراده کرده بودند که قیام‌الی‌ا... داشته باشند و ملتی برخاسته بودند که آرمان‌های الهی را حفظ و توسعه بدهند و اینکه به فرمایش  امام راحل  انقلاب اسلامی  ایران باید صادر شود وبه تازگی نیز مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند که این صادر کردن انقلاب به معنی دخالت در امور کشورهای دیگر نیست بلکه به معنای توسعه دادن ارزش‌ها و آرمان‌ها و حضور معنوی اسلام در دنیا است.

شعبانی‌موثقی ادامه داد: ایمان و اعتقاد جوانان، مردم، بسیج، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی قدرت اساسی انقلاب بوده و همین اعتقاد است که باعث پیروزی ما در برابر دشمنانی است که این همه برای نابودی ما هزینه می‌کنند.

وی بیان کرد: یکی از تفاوت‌های عمده نیروهای نظامی کشور ما با کشورهای دیگر این است که بقیه برای خاک می‌جنگند اما نیروهای نظامی ما نه تنها برای خاک بلکه برای خدا،  اسلام و ارزش‌های الهی مقاومت می‌کنند و این همان فتتح‌الفتوح است که امام راحل از آن صحبت می‌کرد.

امام جمعه همدان اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس هم به خوبی نشان داده شد که عزم و اراده یک ملت و قیام و ایمان یک ملت می‌تواند در برابر همه ارزش‌های پوشالی ایستادگی کند و همه آنها را به عقب براند و این همان رمز ایستادگی ۴۴ ساله ما در برابر همه ابرقدرت‌های دنیا است.

شعبانی موثقی یادآور شد: این هدف و ایمان است که به‌ ما قدرت می‌دهد و عزم و اراده فی‌سبیل‌ا... است که در بازوان یک ملت قوت تولید می‌کند ، حتی اگرارتش‌های دنیا تجهیزات بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه ما امروز به تقویت این مؤلفه ‌های قدرت نیاز داریم، تأکید کرد: مؤلفه اصلی قدرت ما ایمان ملت به ویژه جوانان ما است که دشمنان امروز در جنگ ترکیبی و رسانه‌ای به ذهن جوانان، ایمان و اعتقاداتشان حمله کرده است و همه ما موظف هستیم که ورود یابیم و حقایق دوران دفاع مقدس را برای جوانان بازگو کنیم.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به سفر اخیر ریاست جمهوری به نیویورک اشاره کرد و گفت: در این سفر ریاست جمهوری به چند مسأله مهم اشاره کردند که یکی حفظ احترام به قرآن کریم و دیگری توجه به خانواده بود که دو نکته اساسی است.

شعبانی‌موثقی افزود: امروز متأسفانه اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم چندین بار تکرار شده در صورتی که قرآن کریم دنبال حفظ کرامت بشر و پیام‌آور صلح، عدالت، حفظ خانواده‌ و مبارزه با ظلم و فساد است و  و دفاع ریاست جمهوری از قرآن کریم در این سفر یعنی دفاع از همه این آرمان‌ها بود.

امام جمعه همدان خاطرنشان کرد: در این سفر صدای ما رساتر بود و نمایندگان کشور ما پرقدرت‌تر صحبت و عمل کردند و این به خاطر وحدتی است که در کشور  حاکم است چراکه هر وقت وحدت در کشور حاکم باشد منافع ملی و بین‌المللی ما به درستی و بهتر تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: وقتی در داخل کشور وحدت و انسجام از بین می‌رود خدای نکرده آشوب‌هایی ایجاد می‌شود و در عرصه بین‌المللی منافع ما به خطر می‌افتد و سال گذشته دیدیم که آشوب‌هایی در کشور ایجاد شد.

شعبانی‌موثقی با اشاره به اینکه منافع گوناگون ما بهم گره خورده است و باید تلاش کنیم که همه این منافع با هم به پیش برود، اضافه کرد: دشمنان ما به خوبی فهمیده‌اند که کشور ما در حال عبور از تحریم‌ها و مشکلات است و در هفته‌های اخیر بارها تلاش کردند، بحران‌سازی کنند اما همه مردم دست رد به سینه همه آنها زدند که باید از همه آنها و به ویژه جوانان که دشمن را مأیوس کردند،تشکرکرد .

وی تأکید کرد: البته مسئولان خواسته‌های به‌حق مردم را نباید فراموش کنند و مشکلات اقتصادی که وجود دارد و همه باید تلاش کنند که این مشکلات حل و فصل شود و الحمدا... امروز قدرت نظام در خنثی کردن توطئه‌ها که بدون همراهی مردم ممکن نیست، بی‌بدیل است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com