1401-02-171401-02-27bool(false) اسدآباد،‌آجین و پالیز بی‌نشان در سامانه نهضت ملی مسکن همدان پیام
 
 
دوشنبه - 26 ارديبهشت 1401 - شماره 4311
 
امروز : سه شنبه ، 27 ارديبهشت 1401

Today : Tue, May 17, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120237 تاریخ انتشار:  1400-08-04 - 09:43 تعداد بازدید:  187
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اسدآباد،‌آجین و پالیز بی‌نشان در سامانه نهضت ملی مسکن

اخبار

 اسدآباد-محمدجواد کوهی-خبرنگار همدان‌پیام: ثبت‌نام واحدهای مسکونی که قرار است به‌صورت مشارکتی در قالب قانون جهش تولید مسکن و در زمین‌های دولتی احداث شود، از هفته گذشته در سامانه ثمن وزارت راه‌وشهرسازی آغاز شده و متقاضیان خانه‌اولی متأهل یا سرپرست خانوار که از سال 1357 تاکنون از یارانه، تسهیلات و زمین و مسکن دولتی استفاده نکرده و از سال 1384تاکنون سابقه مالکیت خصوصی نداشته‌اند، می‌توانند به مدت یک ماه در این سامانه ثبت‌نام کنند، اما  نام اسدآباد، آجین و پالیز در سامانه نهضت ملی ساخت مسکن وجود ندارد.
رئیس اداره راه‌وشهرسازی اسدآباد در این‌باره گفت: با توجه به برنامه نهضت ملی ساخت مسکن توسط دولت محترم، سامانه مسکن ملی به مدت یک ماه جهت ثبت‌نام متقاضیان آغاز به کار کرده است
 به‌صورت موقت امکان ثبت‌نام متقاضیان وجود ندارد
جواد کرمی افزود: با توجه به کمبود زمین مسکونی در شهرستان، به‌صورت موقت امکان ثبت‌نام متقاضیان شهرمان وجود ندارد، البته برای بیشتر شهرهای استان این مشکل وجود دارد و تنها برای 2 شهرستان استان فعلاً امکان ثبت‌نام در سامانه وجود دارد.
این اداره در راستای برنامه‌های خود پیگیر تغییر کاربری زمین مناسبی است که با انجام این موضوع مشکل ثبت‌نام متقاضیان برطرف شده و جای نگرانی نیست.
کیومرث سرمدی، نماینده شهرستان هم مجدانه پیگیر حل مشکل از مسئولان استانی هستند که انشاءا... این دغدغه مردم خوب شهرستان هم برطرف می‌شود.
وی گفت: طبق اعلام وزارتخانه هر زمان هر شهری نسبت به معرفی زمین اقدام کند حتی پس از گذشت این یک ماه نسبت به بازگشایی سامانه برای آن شهر اقدام می‌شود که در سال‌های گذشته هم چنین بوده است.
کرمی افزود: به استحضار مردم شریف شهرستان می‌رساند که یکی از راه‌های تأمین زمین مسکونی شهرستان استفاده از زمین‌های مالکان مجاور شهر است که در اینجا از مالکان زمین‌های بزرگ در مجاورت محدوده شهر که قصد توافق و الحاق به محدوده با کاربری مسکونی را دارند تقاضامند است که به اداره راه‌وشهرسازی شهرستان مراجعه کنند که با تسهیلاتی که وزارتخانه در نظر گرفته فرصت مناسبی جهت استفاده مالکان به شمار می‌رود.
وی گفت: در خصوص شهرهای پالیز و آجین هم با عنایت به اینکه این اداره فاقد زمین مسکونی در این شهرها است با پیگیری از اداره منابع‌طبیعی شهرستان درصورتی که زمین‌های مناسبی در محدوده یا مجاورت محدوه شهرهای مذکور داشته باشند، این اداره نسبت به معرفی زمین و نیز ایجاد سهمیه جهت متقاضیان این شهرها اقدام می‌کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com