امتیاز شهرداری از همدان خارج نمی‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 31 تير 1403

Today : Sat, July 20, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134523 تاریخ انتشار:  1402-07-06 - 09:22 تعداد بازدید:  1889
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تیم‌داری شهرداری برای فوتبال همدان منافعی دارد؟
امتیاز شهرداری از همدان خارج نمی‌شود

اخبار


پس از مخالفت هیئت انطباق مصوبات شورای اسلامی شهر همدان در فرمانداری با تیم‌داری شهرداری همدان و در پی آن اصرار شورای شهر بر این مصوبه، حالا ادامه تیمداری شهرداری همدان در لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور یا عدم‌ تیمداری این نهاد به نظر کمیته حل اختلاف استانداری همدان‌بستگی دارد.

حال جای سوال است این تیمداری منافعی برای شهر و فوتبال همدان دارد؟

 قول مساعد مسئولان استان برای حل مشکل شهرداری

رئیس هیئت فوتبال استان، با بیان این که حمایت صددرصدی خود را از فعالیت تیم فوتبال شهرداری همدان اعلام می‌کنیم اظهار داشت: تحت هیچ شرایطی اجازه خروج امتیاز این تیم را از همدان نمی‌دهیم.

عباس صوفی افزود: تیم فوتبال شهرداری تیم اصیل همدان است و بیشتر بازیکنان این تیم از آکادمی باشگاه و به صورت اصولی و با آموزش از پایه به تیم بزرگسالان راه یافته‌اند و این تیم به مربیان و بازیکنان بومی همدان بها داده است و بسیاری از آنها از این تیم‌به سطح بالای فوتبال کشور معرفی شدند.

رئیس هیئت فوتبال استان همدان با بیان این که توسعه‌ فوتبال و در پی آن فعالیت تیمی مانند شهرداری سبب نشاط اجتماعی و کاهش بزه اجتماعی خواهد شد .

گفت: شورای اسلامی، شهر، شهرداری همدان و سایر دستگاه‌ها، از اقدامات و فعالیت‌هایی که به نشاط اجتماعی، کاهش بزه و افزایش سلامت اجتماعی منجر می‌شود، باید حمایت کنند.

صوفی با قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان به دلیل اصرار بر مصوبه تیم‌داری شهرداری در لیگ دسته دوم عنوان کرد: این اتفاق بارقه امید را در دل علاقمندان به فوتبال ایجاد کرد.

وی با اشاره به دیدار پیشکسوتان فوتبال همدان با استاندار همدان عنوان کرد: استاندار محترم همدان و همچنین دادستان محترم استان برای حل مشکل تیم فوتبال شهرداری قول مساعدت دادند که جای قدردانی و تشکر دارد.

 تیم‌داری شهرداری سبب نشاط اجتماعی می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر همدان که موافق اصرار بر مصوبه تیم‌داری شهرداری است با اعلام حمایت از تیم‌داری شهرداری همدان در لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور اظهار داشت: ورزش حرفه‌ای از جمله فوتبال سبب نشاط اجتماعی برای جوانان می‌شود.

حمید بادامی‌نجات افزود: در تمام نقاط جهان به منظور ایجاد نشاط اجتماعی، افزایش تعصب به شهر و زادگاه، افزایش همدلی در بین شهروندان و معرفی و شناساندن شهر به دیگران از تیم‌های ورزشی از جمله تیم‌های فوتبال بهره می‌برند، درست همانند کاری که عربستان انجام داده، و هزینه‌های سرسام‌آوری در این بخش کرده است.

وی تاکید کرد: از این ظرفیت باید در شهر همدان هم استفاده کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر همدان تصریح کرد: در قانون وظیفه‌ای برای تیم‌داری شهرداری تعریف  نشده ، اما یکی از وظایف شهرداری ایجاد نشاط اجتماعی است و یکی از راهکارهای ایجاد نشاط اجتماعی توجه به ورزش است و از این جهت تیم‌داری شهرداری خلاف قانون نیست و به عنوان‌مثال شهرداری گرگان با هزینه چند ده میلیاردی در لیگ برتر بسکتبال تیم‌داری می‌کند و سبب ایجاد شور و نشاط برای جوانان شهر و معرفی این شهر در رسانه‌ها سراسری شده است.

بادامی نجات با اشاره به این که توجه به ورزش همگانی، شهروندی و محلات باید در اولویت شهرداری باشد تاکید کرد: حمایت از تیم‌داری در فوتبال یا سایر رشته‌ها مغایرتی با حمایت از ورزش شهروندی و محلات ندارد .

وی تاکید کرد: با توجه به شناختی که از اعضای شورا و مسئولان شهرداری دارم این تصور که اگر در تیم‌داری هزینه نشود، بودجه آن به توسعه ورزش شهروندی و محلات اختصاص می‌یابد کاملا باطل است.

بادامی اظهار داشت: در شهری مانند همدان که از بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های بزرگ خصوصی، دولتی یا خصولتی محروم است و‌ بخش خصوصی قدرتمندی برای حمایت از ورزش وجود ندارد اگر برخی نهادها نیز در عرصه تیم‌داری فعالیت نکند، ورزشکاران همدانی یا مجبور به ترک فعالیت ورزشی خود می‌شوند یا به شهرهای دیگر مهاجرت خواهند کرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com