۳ طرح بزرگ همدان بلاتکلیف است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 آبان 1399 - شماره 3886
 
امروز : شنبه ، 10 آبان 1399

Today : Sat, October 31, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110546 تاریخ انتشار:  1399-05-06 - 08:36 تعداد بازدید:  107
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

حاجی‌بابایی:
۳ طرح بزرگ همدان بلاتکلیف است

اخبار

 سه طرح بزرگ شهر همدان شامل موزه هنرهای معاصر، تالار ۴ هزار نفری و مرکز انیمیشن کشور با وجود داشتن ردیف بودجه ملی، معطل مانده است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی  در صحن علنی شورای شهر همدان با اشاره اینکه ۳ طرح بزرگ شهر همدان از جمله موزه هنرهای معاصر، تالار ۴ هزار نفری و مرکز انیمیشن کشور(پردیس سینمایی) پس از گذشت چندین سال و با وجود تصویب ردیف بودجه ملی بر روی زمین مانده است؛ درخواست کرد: با هم‌اندیشی برای رفع موانع این مسائل، ضریب قدرت کارها را افزایش دهیم تا مباحث اثربخش، سریع‌تر پیش‌روی کند. همچنین ساخت موزه هگمتانه به‌عنوان یک مخزن بزرگ دیدنی، چهره شهر را متحول می‌کند.
حمیدرضا حاجی‌بابایی با توجه به اینکه امور روزمره و جزئی، از جمله پرداخت حقوق و آسفالت‌ریزی و مواردی از این‌دست توسط کارمندان هم عملیاتی خواهد شد؛ گفت: حضور مؤثر نمایندگان مردم زمانی معنادار می‌شود که استراتژیک بلندمدت و قدرتمندانه در کارکرد ما اعمال شود و باید نقطه‌ای را ترسیم و اجرایی کنیم که تا صد سال دیگر از آن سخن گفته شود.
حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه باید فضای جدیدی را پیش‌روی خود باز کنیم؛ اظهار کرد: تکمیل قطعه نهایی راه‌آهن همدان هم عملیاتی خواهد شد که این‌گونه پروژه‌ها، با تعاریف بزرگ استانی و ملی پیش رفته است؛ زیرا تا زمانی که حرف‌های بزرگ زده نشود، این کشور با روزمرگی به جایی نمی‌رسد.
وی با بیان اینکه برای دستیابی به امکانات بیشتر در شهر همدان، نخست باید همدان را بزرگ کنیم که این مهم، حق طبیعی مردم منطقه است؛ عنوان کرد: بر اساس تجربه می‌دانم که هر چقدر سفره بزرگ‌تر بیندازیم، همانقدر از آن هم چیده می‌شود، از این‌رو ظرفیت خود را تعریف کنید که به یک همفکری و هم‌گرایی برسیم تا در همدان بزرگ، امکانات بیشتری را جذب کنیم؛ البته در این تعریف باید هم قانون‌گذاری و هم اجرا، با هم حرکت کنند.
حاجی‌بابایی با بیان اینکه ۴۰ درصد جمعیت استان همدان در شهر همدان گنجانده شده است؛ گفت: هر آنچه در توان داریم برای توسعه این شهر به کار خواهیم گرفت.
به گزارش مهر، وی خطاب به اعضای شورای شهر همدان، گفت: چندین طرح بزرگ و استراتژیک را تعریف کنید تا شهر را متحول کنیم؛ زیرا معتقدم باید کار را زخمی کرد تا آغاز شود.
حاجی‌بابایی با اشاره به پیگیری برای ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در شهر همدان، گفت: همدان درصورت ساخت این طرح بزرگ، مدیریت بهداشت و درمان منطقه را بر عهده می‌گیرد و قطب بهداشت کشور خواهد بود.
وی همچنین از طرح ساخت مدرسه حیات طیبه در شهر همدان استقبال کرد و وعده داد: درصورت تحویل زمین، سومین مدرسه حیات طیبه در حد یک دانشگاه با اعتبار ده میلیارد تومان ساخته خواهد شد.
وی با اشاره به استقرار جمعیت حداقل ۴۰۰ هزار نفری در محلات آسیب‌پذیر شهر همدان از شهرک ولی‌عصر(عج) گرفته تا کوی وحدت و منوچهری، گفت: بافت این مناطق را هیچ شخص و بودجه‌ای نمی‌تواند متحول کند؛ بلکه باید استراتژی مناسب تعریف شود که در این‌صورت چه بخواهیم و نخواهیم، متحول می‌شود.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به ظرفیت‌های خوبی که در حوزه منابع فروش اوراق مشارکت به مبلغ ۲۵۰ هزار میلیارد تومان در اختیار دولت وجود دارد، گفت: هر منطقه‌ای که قدم بلندتری بردارد، درصورت رعایت قوانین، سهم بهتری نصیب آنها خواهد شد و به‌طور قطع مشکلی برای هیچ پروژه‌ای نخواهیم داشت، به شرطی که راهکار مناسب را یافت.
حاجی‌بابایی ضمن تأکید بر پیگیری وضعیت استخدام نیروهای شهرداری، با اشاره به طرح مدیریت یکپارچه شهری، اظهار کرد: این طرح، اقدام استراتژیکی و تحول بزرگی است که نظام را وارد فضای جدید تصمیم‌گیری می‌کند؛ از این رو در این زمینه دولت هم باید مجاب شود تا به جمع‌بندی برسیم.
وی با تأکید بر تعیین‌تکلیف طرح جامع شهر همدان، گفت: گویا آمارگیری نفوس و مسکن سال ۱۴۰۰ اجرایی نخواهد شد؛ اما با توجه به اینکه مجموعه مدیریت‌شهری درصورت نبود آمار به‌روزتر متضرر خواهد شد، اعتباری را به‌منظور آمارگیری در سطح شهر همدان اختصاص دهید.
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان هم گفت: علی‌رغم نگرانی که در تمامی حوزه‌های اقتصادی وجود دارد، به مجلس یازدهم امیدوار هستیم.
سیدمسعود عسگریان اظهار کرد: مسئولیت کمیسیون بودجه بر عهده نماینده همدانی مجلس است که این مهم دلگرمی بیشتری برای مردم همدان ایجاد کرد و علاوه بر همت چندین ساله برای آبادانی کشور به‌ویژه استان همدان؛ اما انتظارات هم بیشتر خواهد شد هرچند مردم همدان نیز قدرشناس هستند.
عسگریان همچنین گفت: انتظار می‌رود مطالبه به حق مردم که از زبان نمایندگان آنها در شورای شهر مطرح شد، مورد توجه خاص نمایندگان مجلس قرار گیرد.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان نیز گفت: با توجه به اینکه خاستگاه اصلی نماینده همدانی مجلس، آموزش‌وپرورش است، انتظار می‌رود رسیدگی به امور آموزش‌وپرورش در اولویت قرار گیرد.
اکبر کاوسی‌امید با بیان اینکه سند تحول بنیادین که مورد تأیید مقام معظم رهبری بود، اجرایی نشده است؛ افزود: حوزه آموزش‌وپرورش نباید درگیر مباحث اقتصادی روزمره باشد، از این‌رو انتظار می‌رود ضمن ریل‌گذاری صحیح در کمیسیون بودجه، آموزش‌وپرورش به رسالت اصلی خود یعنی تعلیم و تربیت بپردازد تا بحث پیاده‌سازی سند تحول بنیادین را به منصه ظهور برسد.
وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه شهرداری همدان زمینی ده هکتاری در شهرک فرهنگیان را برای ساخت مدرسه حیات طیبه درنظر گرفته، انتظار می‌رود نمونه سوم این مدارس در شهر همدان ساخته شود.
رئیس شورای شهر همدان گفت: همت شورای شهر بر این بوده تا تمامی مصوبات شورا و طرح‌های شهرداری با قوانین منطبق شود که در این بین، بیش از ۹۰ درصد مصوبات شورای شهر در کمیته انطباق فرمانداری همدان مورد تأیید قرار گرفته است.
کامران گردان با تأکید بر اینکه در اقداماتی که در حوزه پیشبرد کارهای مردم است، به‌روز هستیم تا کاری در این حوزه بر روی زمین نماند؛ افزود: علی‌رغم تمامی مشکلات پیش‌رو، سعی بر این بوده است تا رضایت نسبی شهروندان را جذب کنیم.
وی با اشاره به اینکه درصورت تزریق اعتبار به تقاطع غیر همسطح شهید سردار همدانی، این طرح نیز به‌زودی به اتمام خواهد رسید؛ گفت: باید برای این طرح فرا شهری، بودجه ملی دریافت شود که این مهم در توسعه و آبادانی شهر و استان همدان نیز تأثیرگذار است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com