بخش کشاورزی توانمند در تأمین امنیت غذایی کشور همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 6 اسفند 1399 - شماره 3984
 
امروز : شنبه ، 9 اسفند 1399

Today : Sat, February 27, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  114565 تاریخ انتشار:  1399-10-01 - 14:43 تعداد بازدید:  93
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بخش کشاورزی توانمند در تأمین امنیت غذایی کشور

اقتصادی

بخش کشاورزی با وجود تمامی مشکلات توانسته با استفاده از توانمندی‌های داخلی نقش خوبی در تأمین امنیت غذایی کشور ایفا کند.

معاون برنامه‌ریزی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان این مطلب از پرداخت ۳۶۲ میلیارد تومان تسهیلات «جهش تولید» خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا شهسواری با اشاره به اینکه برنامه جهش تولید در استان همدان به صورت یک برنامه  منسجم در حال پیگیری است، اظهار کرد: ۱۴۸ طرح به هفت بانک عامل معرفی شده که درحال پیگیری است و امیدواریم تا پایان امسال به مرحله عقدقرارداد و پرداخت برسد.

وی با بیان اینکه مشکلات بیش از ۸۱ طرح در قالب ستاد تسهیل استان مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: بیش از ۸۱ طرح در قالب ستاد تسهیل پیگیری شد که مشکل ۳۷ طرح حل شده و ۳۲ طرح نیز در حال پیگیری است و ۱۲ طرح نیز راهی برای حل مشکل نداشتند.

شهسواری خاطرنشان کرد: در کنار جهش تولید، ۱۲ خط اعتباری دیگر درسطح استان پیگیری می‌شود به طوریکه امسال از محل تسهیلات اشتغال روستایی ۱۵ طرح به مبلغ ۳۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و از محل بند الف تبصره ۱۸ امسال ۲۲۲ طرح به مبلغ ۶۱۲ میلیارد تومان به سیستم بانکی معرفی شده که ۸۸ طرح به مبلغ ۱۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان عقدقرارداد شده است.

معاون برنامه‌ریزی سازمان جهادکشاورزی استان همدان افزود: همچنین از محل اعتبارات ماده ۵۲، ۱۰۰ طرح به مبلغ ۲۳۴ میلیارد تومان به سیستم بانکی معرفی شده است.

وی با بیان اینکه امسال تقاضای انباشته ای در بخش مکانیزاسیون وجود دارد، یادآور شد:  افزایش تقاضای تراکتور باعث شده امسال تقاضا در بخش مکانیزاسیون افزایش یابد به طوریکه ۱۶۲۹ مورد تقاضا به مبلغ ۱۳۲ میلیارد تومان به سیستم بانکی معرفی شده که ۱۳۰۳ مورد به مبلغ ۸۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

شهسواری ادامه داد: در بخش تسهیلات سرمایه در گردش نیز ۱۵۲ طرح به مبلغ ۳۸ میلیارد تومان به سیستم بانکی معرفی شده که ۱۹ طرح به مبلغ ۴.۵ میلیارد تومان عقدقرارداد شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه امسال ۶۶ میلیارد تومان تسهیلات توسعه آبیاری نوین تأمین شده است، افزود: تاکنون ۲۶۲ طرح به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان به سیستم بانکی معرفی شده که ۲۱۸ طرح به مبلغ ۳۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی درباره سرمایه در گردش کشت‌های پاییزه نیز بیان کرد: ۹۴۰ میلیارد تومان در بخش سرمایه در گردش کشت‌های پاییزه تأمین شده که ۱۴۵۵ بهره‌بردار به سیستم بانکی معرفی شده اند که این تسهیلات را صرف کاشت و داشت محصولات خود کردند.

معاون برنامه‌ریزی سازمان جهادکشاورزی استان همدان اظهار کرد: بیش از ۷۴ میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای تولید بذر تأمین شده که شش واحد تولید بذر استان به سیستم بانکی معرفی شدند که از این تعداد چهار واحد توانستند ۴۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات سرمایه در گردش دریافت کنند.

شهسواری با اشاره به اجرای طرح فراز در شهرستان ملایر، مطرح کرد: ۱۱۰ نفر برای دریافت بیش از ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات به سیستم بانکی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه ۱۸ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی به پروژه‌های کشاورزی اختصاص یافته است، گفت: امسال با وجود اینکه سال سختی از لحاظ تأمین بودجه بوده اما به علت اهمیت پروژه‌های عمرانی، ۱۸ میلیارد تومان اعتبار استانی به پروژه‌های کشاورزی اختصاص یافت که بیش از ۴۸ درصد تا کنون تأمین شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com