پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
 
سه شنبه - 27 شهريور 1397 - شماره 3292
 
امروز : جمعه ، 30 شهريور 1397

Today : Thu, September 20, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه ایران پلاست
فروش دفتر
کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
گزارش
107 مورد خدمات ایمنی و آتش نشانی توسط شهرداری جورقان انجام شد

 عملکرد واحد خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری جورقان از ابتدای سالجاری تاکنون حدود 107 مورد بوده که از این میان حدود 80 درصد از موارد مربوط به مهار آتش سوزی های مزارع گندم اعلام شده است.


1397-06-04 - 06:00      ادامه مطلب
منبت ملایر، در مسیر توسعه و ماندگاری

 انگار دیگر باید عادت کنیم که ملایر را از اواخر تابستان با حال و هوای دیگری ببینیم، پر از شور و هیجان خاصی که از هنر منبت‌کاران این شهرستان مایه گرفته است.


1397-06-04 - 06:00      ادامه مطلب
بازی‌های رایانه‌ای ورزش يا سرگرمی

 رئیس کمیته بازی ها و ورزش های الکترونیک استان همدان در گفتگو با سرویس ورزشی همدان پیام از فرصت های نهفته قهرمانی جهان در بازی های رایانه ای سخن گفت.


1397-06-03 - 23:39      ادامه مطلب
مطبوعات محلي توانمند اما در رکود

 در حال حاضر 30 نشریه در استان همدان فعال است که شامل 20 نشریه عمومی و 10 نشریه تخصصی است.
براساس بررسی‌های انجام شده با وجود سابقه 100 ساله‌ مطبوعات در استان همدان به سبک و سیاق رسانه‌های جمعی امروزی، هنوز حوزه کاری مطبوعات استان همدان یک ابزار فرهنگی جدید محسوب می‌شود که نوع و شیوه عملکردی آن در حال گذر از سنت به دوران جدید و امروزی است.


1397-05-24 - 22:13      ادامه مطلب
خبرنگاری حرفه‌ای سخت اما زیبا!

 حرفه خبرنگاری، حرفه‌ای سخت در کنار زیبایی‌های خاص خودش است. گاهی در جامعه ما از سختی کار خبرنگاران سخن به میان می‌آید و هرکس در حد شناخت خود از این شغل پردردسر، پراسترس و پرتنش و نیز شغلی که گاهی با وجود سختی‌ها شور و شیرینی را نیز به همراه دارد، سخن می‌گوید ولی تا زمانی که افراد در این جایگاه قرار نگیرند سختی‌های آن حس نمی‌کند.


1397-05-20 - 09:53      ادامه مطلب
خارجیان برای شکار گُراز به همدان می‌آیند

 دستورالعمل صدور پروانه شکار گراز (خوک وحشی) برای اتباع خارجی و ایرانی در سال 1397 منتشر شد.
استان همدان دارای 6 منطقه حفاظت شده و 11منطقه شکار ممنوع است و طبق مطالعات صورت گرفته


1397-05-20 - 09:00      ادامه مطلب
خبرنگار دیوید کاپرفیلد نیست که از دیوار عبور کند!

چقدر به رسانه‌ها اعتماد دارید؟

 این روزها «خبر» بخش مهمی از زندگی همه ما را تشکیل می‌دهد. هر روز که از خواب بیدار می‌شویم در کلنجار خواندن اخباری هستیم که بیشتر رنگ و بوی اقتصادی و سیاسی دارند؛ باید بدانیم تکلیف سکه و دلار چه شد؟ امروز ترامپ چه جمله‌ای درباره تحریم‌های ایران گفته و ما چه جوابی داده‌ایم. حواسمان باید به تغییرات قیمت کالاها و اقلام مهم و صدها موضوع دیگر هم باشد.


1397-05-17 - 8:00      ادامه مطلب
تعامل از زبان خبرنگاران شهرستاني

هفته خبرنگار بهانه ای شد تا یک بار هم خبرنگاران سوژه شوند.تا زحمات ومشکلات این قشراز جامعه را یادآوری کنیم وچگونگی تعامل مدیران باآنها برسی شود.
گزارشم را ابتدا از ملاير شروع كردم كه 7 تا از رسانه‌هاي استانی و کشوری در آن شهرستان فعال است.


1397-05-17 - 8:00      ادامه مطلب
شفاف‌سازي وظيفه امروز رسانه‌ها یکی از راه‌های انتقال‌ سریع اطلاعات و داده‌ها اعم از تصویری، صوتی، نوشتاری و امثال اینها از طریق رسانه معمول در جهان مانند رادیو، تلویزیون، روزنامه، شبکه عنکبوتی نت، شبکه‌های ساخته شده در فضای مجازی است.
که هر کدام از این ابزار اثرات مثبت و منفی از خود بجا گذاشته‌اند؛ که در ادامه به برخی از این آثار خوب و بد پرداخته شده است.
چنانچه می‌دانیم قرن بیست و یکم، در حقیقت حرکت ازجامعه صنعتی به جامعه اطلاعاتی است. هر جامعه‌ای که دارای اطلاعات بیشتری باشد، پیشرفت برای آن جامعه متصور خواهد بود.
در این جاست که اطلاعات، دانش و آگاهی، اساسی‌ترین دارایی انسان‌ها، ملت‌ها و جوامع بشمار می‌آید. اطلاعات، یک کالای راهبردی واستراتژیک محسوب گشته و از شاخص‌های اصلی توسعه‌یافتگی درمیان ملت ها و جوامع است. به همین دلیل مفهوم جابجایی در قدرت و جایگزینی دانایی به جای ثروت های مادی و فیزیکی امر پذیرفته شده قرن آینده است.
از مهمترین ابزارهای امروزی دانایی، رسانه‌ها هستند. زندگی در دنیای امروز بدون رسانه قابل تصور نیست. لذا نمی‌توان نقش رسانه‌های جمعی و خصوصاً رادیو، تلویزیون و اینترنت را درزندگی امروزی نادیده گرفت، بلکه باید به دنبال فرهنگ‌سازی بود.
رسانه‌ها، به ویژه رادیو و تلویزیون، تغییرات مهمی را درسیاست، تعلیم و تربیت، بازاریابی، اخبار، فرهنگ، زندگی اجتماعی و خانوادگی ایجاد کرده است. امروزه استفاده از انواع رسانه چون رادیو، تلوزیون، روزنامه، کامپیوتر، تلفن همراه و ... جزء انکار‌ناپذیری ازفعالیت‌های روزانه افراد است و به عنوان منبعی از اخبار باور کردنی، اطلاعات و تعلیمات مهم، آگاهی‌های دقیق اجتماعی، و برخی سرگرمی‌های لذتبخش پذیرفته شده است.
به همین منظور برای بررسی نقش رسانه‌ها و عملکرد آنها در جامعه امروز با مردم مصاحبه کردیم که در ادامه می‌خوانید:


1397-05-14 - 10:34      ادامه مطلب
ویزیت‌هاي فله‌ای


 

 روند رو به رشد مراجعه‌کنندگان به پزشکان و شلوغی مطب‌ها زمینه‌ای برای ویزیت‌های گروهی و فله‌ای بیماران و نقض حریم خصوصی آنان شده است.
با حضور در سالن انتظار مطب برخی از پزشکان، دیدن صحنه صف طولانی بیمارانی رنجور که به علت شلوغی و کمبود فضا، دل نگران و مضطرب به در و دیوار تکیه داده و یا از فرط خستگی روی زمین نشسته‌اند، هر فردی را متاثر می‌کند.


1397-05-14 - 10:09      ادامه مطلب
2
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com