1397-07-201397-07-30bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
 
دو شنبه- 30 مهر 1397 - شماره 3319
 
امروز : دوشنبه ، 30 مهر 1397

Today : Mon, October 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
گزارش
تعامل از زبان خبرنگاران شهرستاني

هفته خبرنگار بهانه ای شد تا یک بار هم خبرنگاران سوژه شوند.تا زحمات ومشکلات این قشراز جامعه را یادآوری کنیم وچگونگی تعامل مدیران باآنها برسی شود.
گزارشم را ابتدا از ملاير شروع كردم كه 7 تا از رسانه‌هاي استانی و کشوری در آن شهرستان فعال است.


1397-05-17 - 8:00      ادامه مطلب
شفاف‌سازي وظيفه امروز رسانه‌ها یکی از راه‌های انتقال‌ سریع اطلاعات و داده‌ها اعم از تصویری، صوتی، نوشتاری و امثال اینها از طریق رسانه معمول در جهان مانند رادیو، تلویزیون، روزنامه، شبکه عنکبوتی نت، شبکه‌های ساخته شده در فضای مجازی است.
که هر کدام از این ابزار اثرات مثبت و منفی از خود بجا گذاشته‌اند؛ که در ادامه به برخی از این آثار خوب و بد پرداخته شده است.
چنانچه می‌دانیم قرن بیست و یکم، در حقیقت حرکت ازجامعه صنعتی به جامعه اطلاعاتی است. هر جامعه‌ای که دارای اطلاعات بیشتری باشد، پیشرفت برای آن جامعه متصور خواهد بود.
در این جاست که اطلاعات، دانش و آگاهی، اساسی‌ترین دارایی انسان‌ها، ملت‌ها و جوامع بشمار می‌آید. اطلاعات، یک کالای راهبردی واستراتژیک محسوب گشته و از شاخص‌های اصلی توسعه‌یافتگی درمیان ملت ها و جوامع است. به همین دلیل مفهوم جابجایی در قدرت و جایگزینی دانایی به جای ثروت های مادی و فیزیکی امر پذیرفته شده قرن آینده است.
از مهمترین ابزارهای امروزی دانایی، رسانه‌ها هستند. زندگی در دنیای امروز بدون رسانه قابل تصور نیست. لذا نمی‌توان نقش رسانه‌های جمعی و خصوصاً رادیو، تلویزیون و اینترنت را درزندگی امروزی نادیده گرفت، بلکه باید به دنبال فرهنگ‌سازی بود.
رسانه‌ها، به ویژه رادیو و تلویزیون، تغییرات مهمی را درسیاست، تعلیم و تربیت، بازاریابی، اخبار، فرهنگ، زندگی اجتماعی و خانوادگی ایجاد کرده است. امروزه استفاده از انواع رسانه چون رادیو، تلوزیون، روزنامه، کامپیوتر، تلفن همراه و ... جزء انکار‌ناپذیری ازفعالیت‌های روزانه افراد است و به عنوان منبعی از اخبار باور کردنی، اطلاعات و تعلیمات مهم، آگاهی‌های دقیق اجتماعی، و برخی سرگرمی‌های لذتبخش پذیرفته شده است.
به همین منظور برای بررسی نقش رسانه‌ها و عملکرد آنها در جامعه امروز با مردم مصاحبه کردیم که در ادامه می‌خوانید:


1397-05-14 - 10:34      ادامه مطلب
ویزیت‌هاي فله‌ای


 

 روند رو به رشد مراجعه‌کنندگان به پزشکان و شلوغی مطب‌ها زمینه‌ای برای ویزیت‌های گروهی و فله‌ای بیماران و نقض حریم خصوصی آنان شده است.
با حضور در سالن انتظار مطب برخی از پزشکان، دیدن صحنه صف طولانی بیمارانی رنجور که به علت شلوغی و کمبود فضا، دل نگران و مضطرب به در و دیوار تکیه داده و یا از فرط خستگی روی زمین نشسته‌اند، هر فردی را متاثر می‌کند.


1397-05-14 - 10:09      ادامه مطلب
امنیت غذایی با تحول بهره‌وري پايدار مي‌ماند

منیژه
  تأمین امنیت غذایی جامعه به عنوان رسالت اصلی وزارت جهاد کشاورزی و یکی از مهمترین نیازهای جامعه همواره با مشکلات و موانع فراوان روبرو بوده و هست. رشد روزافزون جمعیت و از سوی دیگر محدودیت در منابع تولید، مهمترین عواملی هستند که تحقق امنیت غذایی جامعه را تهدید می‌کنند و اقدامات جهاد کشاورزی هرچند توانسته بخشی از این مشکلات را مهار کند اما به اذعان کارشناسان تا رسیدن به مرز پایداری در امنیت غذایی راهی طولانی در پیش است.


1397-05-09 - 05:45      ادامه مطلب
"شهرآفتاب" در سايه

 پروژه «پرشین یاقوت» که قرار بود در منطقه حیدره همدان با نام «شهر آفتاب» بدرخشد، سال‌هاست نیمه‌کاره رها شده است اما به نظر می‌رسد با تغییر سهامداران مجموعه، مي‌توان به روزنه‌ امیدي دلخوش كرد.
یاقوت را سنگی افسانه‌ای و معجزه‌آسا می‌دانند، در افسانه‌ها آمده استفاده از این سنگ باعث می‌شود دارنده آن در چشم مردم باهیبت و شکوه جلوه‌گر شود و وجود آن باعث رونق کسب و درآمد گردد.


1397-05-09 - 05:45      ادامه مطلب
وداع با پيرمردهاي دولت


 

 قانون ممنوعيت بکارگيري بازنشستگان شامل بيش از 10 نفر از مديران استان همدان مي‌شود.
آنطور که نمايندگان مجلس اعلام کرده‌اند در سطح کشور 1700 مدير و 15 استاندار در سن بازنشستگي قرار دارند که هنوز در مشاغل دولتي فعاليت دارند و با اجراي اين قانون برکنار مي‌شوند.


1397-05-08 - 00:06      ادامه مطلب
جدال درانتخابات خانه احزاب

 راه اندازی خانه احزاب می‌تواند نوید بخش ایجاد محلی برای تمرین دمکراسی بین احزاب و تشکل‌های سیاسی غیرهمسو با تفکرات مختلف برای پیشبرد اهداف و سیاست‌های حاکمیت باشد.


1397-05-04 - 15:54      ادامه مطلب
تدوین طرح جامع گردشگري مادستان■ خوشبخت: با فضای خالی گفتگو بين مردم و مسئولان مواجهیم
  سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري همدان از جمله سازمان‌هايي است که در حوزه مدیریت اجتماعی زير مجموعه شهرداري همدان محسوب می شود.
این سازمان از ديرباز در راستاي فراهم کردن بسترهاي لازم براي توسعه در حوزه مديريت شهري گام برداشته و با فراز و نشیب‌های چندی در دوره‌های مختلف همواره توانسته نقش شهرداری را به عنوان یک سازمان خدمتگزار در عرصه‌های مختلف شهری نمایان کند.


1397-05-03 - 21:03      ادامه مطلب
گران شدن 50 درصدي قيمت لوازم خانگی هجدهمین نمایشگاه تخصصی لوازم خانگی و نهمین نمایشگاه وسایل آشپزخانه، همزمان با هجدهمین نمایشگاه سیستم‌های صوتی و تصویری درمحل نمایشگاه‌های بین المللی استان همدان در حال برگزاری است.
این نمایشگاه که از 24 تیرماه کار خود را آغاز کرده و تا 29 تیرماه با حضور 85 شرکت کننده از استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، زنجان، اصفهان، البرز، قزوین، کرمانشاه، کردستان، اردبیل، قم، تهران و همدان در فضایی بالغ بر 5 هزار متر مربع درسالن‌های ابن سینا، الوند، هگمتانه و فضای باز شرکت نمایشگاه‌های استان همدان میزبان بازدیدکنندگان و همشهریان همدانی است.


1397-04-28 - 05:45      ادامه مطلب
تابستان همد‌‌ان آتش بس ند‌‌ارد‌‌

 آتش سوزی های پیاپی د‌‌ر اوج گرمای خرمن سوز تابستان همد‌‌ان، گستره جغرافیایی پید‌‌ا کرد‌‌ه و این روزها بیشترین حجم عملیاتی آتش نشانان همد‌‌انی را به همراه د‌‌اشته است.
 خشک شد‌‌ن طبیعی علفزارها به ویژه د‌‌ر حاشیه شهر سبب شد‌‌ه تا زمینه آتش سوزی های مهیب و بزرگ فراهم شود‌‌ و د‌‌ر این بین برخی افراد‌‌ از روی سهل انگاری و د‌‌ر موارد‌‌ی عمد‌‌ی، صحنه های د‌‌لخراش را د‌‌ر د‌‌امان طبیعت پد‌‌ید‌‌ار کنند‌‌.


1397-04-26 - 09:50      ادامه مطلب
5
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com