۸۷۹ واحد صنفی متخلف استان همدان به مرجع قضایی معرفی شدند همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 9 آذر 1401 - شماره 4470
 
امروز : پنجشنبه ، 10 آذر 1401

Today : Wed, November 30, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124501 تاریخ انتشار:  1401-04-06 - 10:47 تعداد بازدید:  158
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

۸۷۹ واحد صنفی متخلف استان همدان به مرجع قضایی معرفی شدند

حوادث

 مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: ۸۷۹ واحد صنفی متخلف استان به سبب بی‌توجهی در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مرتبط با کرونا، در یک هفته گذشته به مرجع قضایی معرفی شدند.
_لیدا رفعتی_ خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: بیشترین میزان تخلف این حوزه مربوط به نانوایی‌ها است و به گونه‌ای که پس از ۶۲۱ مورد بازدید و سرکشی از هزار و ۹۸۶ نانوایی فعال در استان، ۱۵۸ واحد به مرجع قضایی معرفی شده است.
وی اضافه کرد: همچنین مدیران و متصدیان ۱۲۱ کارگاه و صنایع کوچک، ۴۰ رستوران، ۲۰ مرکز ورزشی، ۱۱ فروشگاه زنجیره‌ای و ۹ تالار پذیرایی، ضمن دریافت اخطار به مرجع قضایی معرفی شدند.
به گفته مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان، ۵۰ واحد صنفی نیز در این مدت زمان به سبب بی‌توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی و تداوم تخلف با دستور مقام قضایی پلمب شده است.
رفعتی اظهار کرد: از ۴۲ هزار و ۵۷۹ مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و تهیه و توزیع مواد غذایی منتخب استان همدان در هفته گذشته3 هزار و ۹۹۷ مورد بازرسی انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: مراجعان و متصدیان ۶۷ درصد واحدهای صنفی، اماکن و مراکز عمومی معادل ۲ هزار و ۷۰۸ واحد بهداشت فردی را رعایت کردند که کمترین میزان رعایت بهداشت فردی مربوط به مراکز تفریحی با ۶۰ درصد و مهدکودک‌ها با ۶۱ درصد است.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان، گفت: براساس نتایج بازرسی‌های یک هفته گذشته، ۴۲ درصد مردم استان هنگام مراجعه به اماکن عمومی و خدماتی از ماسک استفاده نمی‌کنند و کمترین میزان استفاده از ماسک در مراکز تفریحی آبی با میزان ۳۸ درصد است.
رفعتی اضافه کرد: باوجود ضرورت رعایت فاصله‌گذاری، اما میزان توجه به این مؤلفه نیز روز به روز در حال کاهش است به گونه‌ای که این رقم در استان همدان از ۵۵ درصد در هفته قبل به ۴۸ درصد در هفته گذشته کم شده است.
به گفته وی، براساس نتایج به دست آمده از بازدید 3 هزار و ۹۹۷ واحد مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در استان همدان، 3 هزار و ۶۶۹ واحد معادل ۸۶ درصد به دستگاه تهویه هوا مجهز هستند.
 ضمن اینکه ۹۲ درصد خدمت‌دهندگان واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com