شهر در هفته ملی کودک باید غرق در صدای شادی بچه‌ها شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 29 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134663 تاریخ انتشار:  1402-07-15 - 13:51 تعداد بازدید:  1545
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهر در هفته ملی کودک باید غرق در صدای شادی بچه‌ها شود

گزارش


مدیر کل کانون پرورش فکری با بیان اینکه کانون در هفته ملی کودک برنامه‌های متنوعی را تدارک کرده که تحقق بهتر آن در گروه همکاری دیگر سازمان‌ها و نهادها است، گفت: هدف نهایی ما ایجاد فضایی شاد و لذت‌بخش برای همه کودکان است و می‌خواهیم فضای شهر را عطرآگین از بوی خوش مهربانی و پر از صدا و هیاهوی بچه‌ها کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان، روز و هفته ملی کودک از مهم‌ترین مناسبت‌هایی است که همه ساله در کشور ما برگزار شده و برنامه های این هفته به منظور توجه به حقوق کودکان و برنامه‌ریزی برای بهبود شرایط زندگی آنان برگزار می‌شود.

از این رو جلسه هماهنگی برنامه ریزی دستگاه‌های اجرایی با میزبانی کانون پرورش فکری در مرکز فرهنگی- هنری شماره یک کانون با حضور نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای مختلف و رسانه‌ها برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان ضمن تبریک هفته وحدت و هفته ملی کودک اظهار کرد: کودکان، سرمایه ارزشمند هر جامعه هستند و آینده جامعه در گروه توجه به جایگاه و پرورش صحیح آنهاست بنابراین حفاظت از حقوق آنان در تمامی زمینه‌های زندگی امری ضروری است.

معصومه ابراهیمی‌هژِیز افزود: هفته ملی کودک فرصت و بهانه خوبی است تا به نیازها و خواسته‌های کودکان بیشتر توجه کنیم و برای بهبود شرایط آنان قدم‌های بزرگی برداریم.

 شهر در هفته ملی کودک باید غرق در صدای شادی بچه‌ها باشد

ابراهیمی هژیر با تأکید بر اینکه کودکان و نوجوانان سرمایه های مهم و حیاتی برای هر جامعه‌ای هستند، گفت: به کمک همکاران مجرب و متخصص کانون پرورش فکری برنامه‌های متنوعی را برای این هفته طراحی کرده‌ایم که تحقق آن در گروه همکاری دیگر سازمان‌ها و نهادها در هفته ملی کودک است و هدف نهایی ما ایجاد فضایی شاد و لذت‌بخش برای کودکان است و می‌خواهیم با تمام امکانات و توان خود فضای شهر را عطرآگین از بوی خوش دوستی و مهربانی و پر از صدا و هیاهوی بچه‌ها کنیم.

 پرواز بادبادک‌ها بر بام مریانج

در ادامه مدیر کل کانون پرورش فکری به روزشمار هفته ملی کودک اشاره و تصریح کرد: در روز 15 مهر ماه که روز « کودک، صلح، امنیت و محیط زیست» است ما در بام مریانج برنامه پرواز بادبادک ها را که کار دستی خود بچه‌ها است با همکاری آموزش و پرورش داریم.

 افتتاح موزه کانون در هفته ملی کودک

وی افزود: 16 مهرماه روز « کودک، زندگی، سلامت و رشد» است و در این روز یک اتفاق مهم برای کانون رقم خواهد خورد  و ما در این روز سالن ورزشی کانون پرورش فکری را در رشته تکواندو با مسوولان استانی افتتاح خواهیم کرد. کانون پرورش فکری همدان در حوزه ورزش و ایجاد یک سالن ورزشی در سطح کشور پیش رو است.

همچنین در این روز جشن غنچه‌ها با کمک آموزش و پرورش برای کودکان پیش دبستانی در سالن سینما برگزار خواهد شد.

ابراهیمی هژیر گفت: 17 مهرماه روز «کودک، مشارکت، آگاهی و شکوفایی» است و در این روز هم افتتاح موزه کانون را در موزه آموزش و پرورش با حضور مسوولان داریم که در این موزه هر آنچه مربوط به کانون بوده از کتاب، وسایل آموزش و بازی‌های گذشته، عکس‌های قدیمی و... جمع آوری و نگهداری شده و آماده نمایش برای همگان است و هم افتتاح موزه تخصصی نمایش را در مرکز 3 کانون داریم.

 برپایی جشن پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها

وی با اشاره به روز 18 مهرماه به نام « کودک، خانواده، هویت و عدم تبعیض» اشاره و خاطرنشان کرد: در این روز جشن مادربزرگ‌ها، پدربزرگ‌ها به همراه نوه‌ها را داریم که در مجتمع شهید مدنی برگزار می‌شود.

 جشن بزرگ کودکان در سینما کانون

وی تصریح کرد: 20 مهرماه روز «کودک، گذشته، حال و آینده» است که در این روز جشن بزرگی را با همکاری آموزش و پرورش و بنیاد حفظ آثار برگزار خواهیم کرد.
ابراهیمی هژِیر با اشاره به 21 مهرماه روز «کودک، رفاه، بهزیستی و دسترسی برابر» گفت: در روز جمعه سخنرانی پیش از خطبه و دیدار با نماینده ولی فقیه و تقدیر از خانواده شهید نوجوان «شهید کلاهی» را که یکی از اعضای نوجوان شهید مرکز یک بوده است را خواهیم داشت.

مدیرکل کانون از برگزارش نمایشگاه نوشت افزار ایرانی در سینما کانون خبر داد و گفت: همچنین در هفته ملی کودک در پیاده راه مقابل اداره کل کانون پرورش فکری نمایش خیابانی، سفالگری با چرخ، نقاله خوانی و ... را داریم که برای بچه‌ها بسیار جذاب است. وی بیان کرد: در این هفته سینما کانون در دو سانس صبح و دو سانس بعدازظهر پذیرای کودکان برای دیدن فیلم‌های مختص خودشان به صورت رایگان است و اطلاعیه آن به مدارس اعلام شده البته قبل از نمایش فیلم یکی از مربیان کانون برای بچه‌ها قصه‌گویی می‌کند.

ابراهیمی هژیر از برپای غرفه‌های سلامت، اورژانش 123، شعرخوانی و پازل بازی در مرکز فرهنگی- هنری شماره یک کانون خبر داد و گفت: برپایی غرفه‌ها نیازمند همکاری دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی است و از هلال احمر هم می‌خواهیم که در این هفته به کمک مربیان توانمند خود کمک‌های اولیه را به صورت خیلی ساده و مقدماتی برای کودکانی که از غرفه ها دیدن می‌کنند آموزش دهند.

وی به  کودک کارت اشاره و تصریح کرد: کودک کارت، کارتی است که در آن موارد تخفیفی از سوی هر اداره و ارگانی که مایل به همکاری باشد مانند میراث فرهنگی برای بازدید از اماکن گردشگی و تاریخی، سینما و... است اعمال شده و تفاوت آن با سال‌های گذشته این است که امسال این کارت کودک مختص به خود کودک نیست و سه نفر دیگر از اعضای خانواده او را تحت پوشش قرار می‌دهد.

در ادامه این جلسه مدیرکل کانون پرورش فکری به برگزاری نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در همدان و برپایی غرفه کودک و نوجوان در این نمایشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: همزمان با برگزاری هفته ملی کودک در راستای کنگره 8 هزار شهید همدان میزبان ناشران برتر کشور در نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس خواهد بود و غرفه کتاب دفاع مقدس کودکان و نوجوانان هم به کانون پرورش فکری سپرده شده است.

وی افزود: در این غرفه برنامه‌های ادبی، هنری و فرهنگی با همکاری مربیان و اعضای کانون و همچنین بازدیدکنندگان کودک و نوجوان اجرا خواهد شد.

ابراهیمی هژیر عنوان کرد: از ویژگی‌های خاص این غرفه برگزاری نشست‌های ادبی با حضور نویسندگان مطرح کشور در حوزه دفاع مقدس در صبح و کارگاه‌های آموزش خطاطی و تصویرگری در بعدازظهر با حضور مربیان با خطاطی و نقاشی از عنوان کتابهای دفاع مقدس برگزار می شود.

وی در پایان به پویانمایی بچه زرنگ و اکران آن در سینماهای کشور پرداخت و گفت: بچه زرنگ طولانی‌ترین انیمیشن تاریخ ایران بوده که با همت 250 هنرمند تولید شده که در آن به موضوعاتی چون هویت ملی- فرهنگی، محیط زیست، دوستی و... اشاره می‌شود و می‌تواند یک الگوسازی عالی و خوب برای کودکان به جای نمونه‌های خارجی باشد.

 شهر در هفته ملی کودک باید غرق در صدای شادی بچه‌ها باشد

سپس در این جلسه نماینده اداره کل میراث فرهنگی بیان کرد: معاونت صنایع دستی اداره کل میراث می‌تواند در غرفه کودک و نوجوان نمایشگاه کتاب دفاع مقدس، کارگاه‌های آموزش صنایع دستی را برای کودکان و نوجوانان مانند چرم، رنگ روی سفال، مرواربافی و... برگزار کند.

وی افرود: اداره کل میراث فرهنگی در روز جهانی کودک بازدید از همه اماکن تحث پوشش میراث را رایگان کرده است.

در این جلسه قرار شد شهرداری همکاری لازم را برای ایاب و ذهاب دانش آموزان در مناطق حاشیه شهر و کم برخوردار برای استفاده از امکانات و فضای نمایشگاه و سینما کانون در هفته ملی کودک با کانون و آموزش و پرورش داشته باشد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com