1399-04-121399-04-22bool(false) 1399-04-121399-04-22bool(false) آغاز به‌کار ستاد انتخابات وزارت کشور از آذرماه همدان پیام
 
 
يكشنبه - 22 تير 1399 - شماره 3799
 
امروز : يكشنبه ، 22 تير 1399

Today : Sun, July 12, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  73829 تاریخ انتشار:  1395-07-10 - 05:45 تعداد بازدید:  3638
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مقیمی خبر داد:
آغاز به‌کار ستاد انتخابات وزارت کشور از آذرماه

تا انتخابات 92

قائم‌مقام وزیر کشور گفت: ستاد انتخابات وزارت کشور از آذرماه کار خود را آغاز می‌کند و هم اینک آموزش فرمانداران و بخشداران در دستور کار قرار دارد.
به گزارش ایرنا، محمدحسین مقیمی در نشست خبری در استانداری کرمان افزود: فضای سیاسی کشور بسیار خوب است و همه احزاب رسمی کشور در حال آماده‌سازی خود برای انتخابات سال آینده هستند.
وی بیان کرد: احزاب فعلاً فعالیت انتخاباتی ندارند و تاکنون گزارشی مبنی بر انجام تبلیغات انتخاباتی دریافت نکرده‌ایم.
مقیمی در خصوص تشکیل جلسات سیاسی توسط احزاب و گروه‌ها گفت: هیچ کس را نمی‌توانیم از فعالیت سیاسی ممنوع کنیم و فعالیت سیاسی را همیشه می‌توان انجام داد به شرط آنکه در چارچوب قوانین و مقررات صورت بگیرد.
قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه تبلیغات انتخاباتی زمان مشخصی دارد که در قانون تعریف شده است گفت: اماکن عمومی به منظور برگزاری نشست‌ها متعلق به همه احزاب و گروه‌ها هستند و امکانات برای احزاب یکسان است.
وی ادامه داد: برخی نشست‌های سیاسی نیاز به مجوز قانونی دارند که این مجوز حتماً باید پیش از برگزاری دریافت شود و به احزاب غیر رسمی در خصوص دریافت مجوز تذکر دادیم که برخی از آنها پیگیر دریافت مجوز هستند.
 سفرهای استانی برخی چهره‌های سیاسی
مقیمی در پاسخ به سؤالی درباره سفرهای استانی برخی چهره‌های سیاسی در ماه‌های اخیر گفت: اگر این اشخاص در سفرهای خود تبلیغات انتخاباتی کرده باشند، خلاف کرده‌اند.
وی افزود: برای وزارت کشور فرقی نمی‌کند که شخص متخلف در گذشته چه مسئولیتی داشته و امروز چه سمتی دارد بلکه ما صرفاً از فعالیت‌های قانونی حمایت می‌کنیم.
مقیمی بیان کرد: وزارت کشور فقط از احزاب و گروه‌هایی که قانون را مبنای فعالیت خود قرار می‌دهند، حمایت می‌کند.
قائم‌مقام وزیر کشور درباره موضوع اطلاع‌رسانی از فعالیت‌های دولت گفت: در هفته دولت به همت رسانه‌های کشور، بخشی از اقدامات دولت با مردم در میان گذاشته شد که امید و علاقمندی در مردم به وجود آمد.
وی افزود: امروز شاخص‌ها در تمامی حوزه‌ها نشان می‌دهد که دولت به چه میزان به دغدغه‌های مردم اهمیت می‌دهد و دلیل آنکه مخالفان دولت نمی‌توانند برنامه‌های دولت را بد جلوه دهند همین است که مردم در جریان امور قرار گرفته‌اند.
 اولویت دولت، ایجاد رونق اقتصادی است
مقیمی گفت: امروز در دولت یازدهم در تولید گندم خودکفا شدیم و کارخانه‌های غیر فعال نیز در حال راه‌اندازی هستند و یکی از اولویت‌های کنونی دولت و وزارت کشور، ایجاد رونق اقتصادی است. وی تاکید کرد: ما در این مسیر، سیاست‌های دولت تدبیر و امید را دنبال و از تجربه‌های مثبت نیز استفاده می‌کنیم.
مقیمی با بیان اینکه منتقدان می‌بایست با نقد منصفانه دولت را یاری دهند گفت: دولت یازدهم با روش اعتدالی به دنبال حل مشکلات مردم است و باید از افراط و تفریط پرهیز شود.
قائم مقام وزیر کشور در پاسخ به پرسشی درباره عزل و نصب مدیران در ماه‌ها و روزهای اخیر بیان کرد: علت برکناری برخی مدیران، بازنشستگی آنها بوده و برخی هم به واسطه اینکه از سازمان‌های دیگر مامور بودند و سازمان مربوط با تمدید ماموریت این مدیران موافقت نکرده است، تغییر کردند.
وی علت برکناری بعضی از مدیران را ناکارآمدی آنها عنوان کرد و گفت: برنامه‌های دولت به گونه‌ای بوده که مدیران قانونمدار، کارآمد و مومن حفظ شوند.
مقیمی ادامه داد: هر مدیری که با سیاست‌های دولت همراه نیست، کناره‌گیری کند چرا که این دولت برنامه دارد از نیروهای کارآمد که قانون ملاک کار آنهاست، استفاده کند.
وی بیان کرد: یکی از سیاست‌های دولت یازدهم این بوده که به مدیران ناهماهنگ فرصت هماهنگ شدن بدهد .
قائم‌مقام وزیر کشور با اشاره به بحث تفویض اختیار به استان‌ها گفت: مجموعه مدیران مواردی را مطرح کردند که اگر تصمیم‌گیری برای آنها در استان صورت بگیرید بهتر خواهد بود.
وی بیان کرد: در 2 هفته گذشته، هیأت دولت با تفویض صد اختیار به استان‌ها موافقت کرده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com